Γενικά κι αόριστα!

Περιγραφή

Ανοίξτε συζήτηση για θέματα που δεν αφορούν το Linux! Δεκτά τα πάντα (σχεδόν)...

geonik250 | Τετ, 08/26/2009 - 21:24

windows 7 sins

Ξεκίνησε η νέα καμπάνια του Free Software Foundation που αφορά τα windows 7. Θέματα στα οποία επικεντρώνεται είναι η χρήση DRM, η καταστρατήγηση προτύπων, η χρήση στην εκπαιδευση και άλλα.…
alfisti | Δευ, 08/24/2009 - 21:35

όχι !

έτσι ξερά. ένα όχι. δεν έχω όρεξη γιά ubuntu, kde, laptop, linux καί ότι άλλο θέλετε. κοκκίνησε ο ουρανός καί πάλι. καί δεν με ενδιαφέρουν οί ζωές καί οί περιουσίες. δεν ξέρω πως ακούγεται αυτό, όμως…
44
hellaspc1 | Δευ, 08/24/2009 - 12:00

αγορά gps με ισουψεις, και για βουνό, περιήγηση, και οχι μόνο

γεια σας παιδια.   θα ηθελα τα φώτα σας αγορά gps.    Με ισουψεις, και για βουνό, περιήγηση, και οχι μόνο. βασικά ενας φιλος μου που ασχολειται με ποδηλασία, εχει παρει ένα με…
vriareos | Παρ, 08/21/2009 - 22:20

Google books,Microsoft

Πριν λιγο ειδα στην ειδησεογραφια την αντιδραση της microsoft στο google book...Με αφορμη αυτο εψαξα λιγο το θεμα και στο μονο συμπερασμα που κατελεξα ειναι οτι μπερδευτηκα περισσοτερο...Φαινεται οτι…
3
apostolos_ | Τρί, 08/18/2009 - 10:20

usb sticks protection

Υπάρχει τρόπος να προστατέψω ένα κοινο usb drive από κλοπή κανοντας το write read protected με την χρήση κάποιου κωδικού?Δηλαδή για να διαβάσει κάποιος ή να για να γράψει κάποιος πάνω στο στικάκι να…
7
GRIGRIS | Σάβ, 08/15/2009 - 21:14

Γράψτε ποστ για να κάνουμε το sacred2 σε linux

σε αυτό το φόρουμ κάποιος μίλησε για να κάνουμε το game sacred2 για linux γράψτε ρε μάγκες και εσείς κάτι εδώ , μπας και δούμε κανένα game τις προκοπής στο linuxακι μας. παραθέτω το…
vriareos | Παρ, 08/14/2009 - 13:57

Η ιστορια επαναλαμβανεται

Επειδη η ιστορια επαναλαμβανεται ,θεωρησα χρησιμο να κανω αυτο το post για να μη ξεχνιομαστε...Η πρωτη ιστοσελιδα αναφερεται στην τεχνικη fud,εδω 209.85.229.132/search...Και να η απαντηση του γιγαντα…
2
vagrale13 | Τετ, 08/12/2009 - 18:57

Η Microsoft κρίνεται ένοχη για παραβίαση πατέντας στο office

  Η Microsoft έφτασε στο εδώλιο του κατηγορούμενου για παραβίαση πατέντας του XML στο Office και έχασε, σύμφωνα με την δικηγορική εταιρεία McKool Smith η Microsoft καλείται να πληρώσει 200…
9
mitsaras77 | Κυρ, 08/09/2009 - 20:14

Firefox and LastPass pass manager addon

Ψάχνωντας έναν τρόπο για να μπορώ να μοιράζομαι εύκολα και απλά, στα διάφορα pc μου( desktop, laptop κτλ), τα passwords που δίνω στις διάφορες ιστοσελίδες κατέληξα να εγκαταστήσω το lastpass password…
4
gnu_labis | Δευ, 08/03/2009 - 20:07

Τσιπουροσυνάντηση, έκδοση 3.0.0 RC1 [λύθηκε!!!]

Παιδιά, με λίγα λόγια: Τις προηγούμενες φορές έβλεπα που μαζευόσασταν για τσίπουρα κ ζήλευα που δεν μπορούσα να έρθω, καθότι είμαι εκτός Ελλάδας. Τώρα όμως είμαι εδώ για διακοπές, κ έχω να προτείνω…
41