Τσιπουροσυνάντηση, έκδοση 3.0.0 RC1 [λύθηκε!!!]

gnu_labis | Δευ, 08/03/2009 - 20:07 | 1' | 41

Παιδιά, με λίγα λόγια:

Τις προηγούμενες φορές έβλεπα που μαζευόσασταν για τσίπουρα κ ζήλευα που δεν μπορούσα να έρθω, καθότι είμαι εκτός Ελλάδας.

Τώρα όμως είμαι εδώ για διακοπές, κ έχω να προτείνω ένα εκ των δύο ακόλουθων σχεδίων (ή κ τα 2, κανένα πρόβλημα :D )

1) Κάπου μεταξύ 8 κ 15 Αυγούστου θα κατέβω Χανιά. Ψήνεται κανείς να βρεθούμε εκεί για καμιά ρακούλα;

2) Επίσης ευκαιρώ κ για Αθήνα, 16 με 18 Αυγούστου; Υποψήφιοι από νομό Αττικής (κ όχι μόνο βέβαια) ;

Άντε γιατί μετά θα πάω πάλι στα βόρεια κ θα ζηλεύω :(

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Εγώ προσωπικά πάντα ψήνομαι για τέτοιες καταστάσεις αλλά δυστυχώς τις ημερομηνίες αυτές δε θα είμαι ούτε Χανιά ούτε Αθήνα...Σε Γιάννενα τίποτα??

************************

www.postokano.gr

Για Αθήνα (και πέριξ) είμαι μέσα οποτεδήποτε εκτός από 18-23 Αυγούστου που θα είμαι διακοπές... Για Χανιά λίγο δύσκολο gnu_labis...

--------------------------------------------------------------------

LawyersVoice.grLawyersVoice.gr - To forum των νέων δικηγόρων

Στα Χανιά έχουμε αύριο 9:00 μμ στον "Ασωτο" την συνάντηση μας, αλλά όταν έρθεις gnu_labis στείλε ένα mail στην λίστα μας για να κανονίσουμε κάτι... :)

http://www.chania-lug.gr/

Με τακτικές συναντήσεις στον Άσωτο ε; Αυτό θα πει κοινότητα :)

Ε δεν χρειάζεται να στείλω κ mail, άμα βρεθείτε αύριο ρίξε την ιδέα για ένα επαναληπτικό γύρο κάπου μεταξύ 8 κ 15/8, κ πες τι ορέξεις παίζουν από πλευρά σας.

άσχετο: ακούω ότι ο Άσωτος έχει μεγαλώσει πολύ κ έχει γίνει ολίγον πιο κυριλέ, ισχύει; Έχω να πάω από το 2005 νομίζω...

Αν κ να σου πω την αλήθεια, ο καϋμός μου είναι να πάω στη "γαλλίδα" στην πίσω παραλία του Σταυρού (Ηλιοβασίλεμα το λένε το μαγαζί αν θυμάμαι καλά), με καλή παρέα, από το μεσημέρι για βουτιές, μεζέδες κ ρακές, να δω ηλιοβασίλεμα, κ να με πάρει μέχρι τα μεσάνυχτα 8-)

-- gnu_labis

Το Linux ΔΕΝ είναι Windows!!!

Αθήνα μετά τον Δεκαπενταύγουστο!

Άδεια καί ήρεμη.

Καφεδάκι στο Θησείο?

 

====

the hamster's is out there

http://alfistigr.blogspot.com/

16, 17 και 18 στην Αθήνα είμαι μέσα και εγώ. Και συμφωνώ για κανα Θησείο γιατί μόνο εκεί και στην Πλάκα θα βρούμε κάτι ανοιχτό. Ας το κάνουμε έστω και πολύ λίγοι.

ωραία! θα το κάνουμε να παίξει καί ούζα   :)

όποια μέρα καί να πείτε εγώ είμαι free.

 

ΕDIT: όποια μέρα? όχι ακριβώς. 16 είναι Κυριακή καί μάλλον απόγευμα θα γυρίσω από το εξοχικό. Άρα ...

 

====

the hamster's is out there

http://alfistigr.blogspot.com/

Στις 16 είναι λίγο δύσκολο κ για μένα, αλλά το είπα γιατί μετά είναι Δευτέρα κ μπορεί κάποιος να δουλεύει.

Αν πάντως εσείς μπορείτε Δευτέρα 17/08, εγώ σε διακοπές είμαι ούτως ή άλλως, άρα κανένα πρόβλημα. Κ Τρίτη 18/08 γίνεται, αλλά στις 19 αναχωρώ οπότε όσο πλησιάζουμε προς την ημερομηνία αυτή ζορίζει πάλι.

Κ αν κάποιος δουλεύει, ίσως αν το κανονίσουμε για απόγευμα από τις πέντε κ μετά, να μπορεί να έρθει από δουλειά;

Καμιά πρόταση για μαγαζί; Εγκώ τουρίστα, ουγκ.

-- gnu_labis

Το Linux ΔΕΝ είναι Windows!!!

Δευτέρα 17/08 είναι μια χαρά για μένα!

--------------------------------------------------------------------

LawyersVoice.grLawyersVoice.gr - To forum των νέων δικηγόρων

Δευτέρα 17 είμαι μέσα και εγώ. Για μαγαζί θα το ψάξω και εγώ λίγο για να δω ποιό μένει ανοιχτό γιατί αλλιώς θα πάμε τον "τουρίστα" στα "τσολιαδάκια". Σε μια δυό μέρες θα έχω προτάσεις. 

Πωπω, ναι! τσολιάδες, μουσακά κ zorba the greek :D

Δεν το ήξερα πάντως ότι έχει κ τσολιάδες στο Θησείο. Τελευταία φορά τους είχα δει στο Σύνταγμα, κ στη Βάρης-Κορωπίου, κράχτες για τις ψησταριές :D

Ωραία, απ'ό,τι βλέπω κλείσαμε για Δευτέρα. Να πούμε για αρχή να μαζευτούμε στις 18:00;

Κ εντάξει, πέραν της πλάκας, θα κοιτάξω κ εγώ τι παίζει από Θησείο. Είχα πάει μια φορά παλιά σε ένα καλό μαγαζάκι, αλλά πρέπει να βρω όνομα κ διεύθυνση πάλι (κ να τσεκάρω ότι δεν έχει κλείσει...)

-- gnu_labis

Το Linux ΔΕΝ είναι Windows!!!

gnu_labis]Με τακτικές συναντήσεις στον Άσωτο ε; Αυτό θα πει κοινότητα :) Ε δεν χρειάζεται να στείλω κ mail, άμα βρεθείτε αύριο ρίξε την ιδέα για ένα επαναληπτικό γύρο κάπου μεταξύ 8 κ 15/8, κ πες τι ορέξεις παίζουν από πλευρά σας. άσχετο: ακούω ότι ο Άσωτος έχει μεγαλώσει πολύ κ έχει γίνει ολίγον πιο κυριλέ, ισχύει; Έχω να πάω από το 2005 νομίζω... Αν κ να σου πω την αλήθεια, ο καϋμός μου είναι να πάω στη "γαλλίδα" στην πίσω παραλία του Σταυρού (Ηλιοβασίλεμα το λένε το μαγαζί αν θυμάμαι καλά), με καλή παρέα, από το μεσημέρι για βουτιές, μεζέδες κ ρακές, να δω ηλιοβασίλεμα, κ να με πάρει μέχρι τα μεσάνυχτα 8-)

Τώρα με έκαψες !!!  όλο το περσινό καλοκαίρι εκεί την έβγαλα !!! 

Για Δευτέρα 17/8 υπάρχει πιθανότητα να είμαι και γω ... Δεν το ξέρω ακόμα 100%

Αν δεν έχω ξεμείνει Κεφαλονιά, στιςς 17 Δευτέρα και Θησείο παίζει να έρθω κι εγώ, αλλά κατά τις 8... :)

--ΔΚ

Μιλάμε για κορυφαίες προσωπικότητες δηλαδή. Ωραία, χαίρομαι πολύ. Κ σίγουρα εγώ τουλάχιστον δεν έχω σκοπό να φύγω στις 8.

Κ πάλι βέβαια λείπουν αρκετοί που θα ήθελα να γνωρίσω, αλλά είναι κ το 15αύγουστο στη μέση. Luckyb κ Cortex (που νομίζω είχα ακούσει ότι πήγε φαντάρος?) είναι δύο ονόματα που μου ήρθαν στο μυαλό, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κ οι μόνοι βέβαια!

-- gnu_labis

Το Linux ΔΕΝ είναι Windows!!!

Ελα να είσαι και χαρούμενος που θα δεις τον alfi. Συνήθως τον κρατάμε αλυσοδεμένο στο Laptop του να απαντά σε προβλήματα 42πλού boot με το GRUB  :)

 

Λοιπόν, εγώ αναχωρώ για Χανιά σήμερα. Θα μείνω σε ένα φίλο που έχει δίκτυο σπίτι του, οπότε θα παρακολουθώ την εξέλιξη της κουβέντας κ της διοργάνωσης του όλου κόλπου.

@rizitis:
κ όπως είπαμε, αν ψηθείτε για συνάντηση Χανιά, εγώ είμαι μέσα. Αλκοολικός θα φύγω από Ελλάδα 8-)

-- gnu_labis

Το Linux ΔΕΝ είναι Windows!!!

Η συνάντηση θα γίνει το μέρος δεν ξέρουμε ακόμα ίσως γίνει Κολυμπάρι διότι τα Χανιά έχουν γίνει Βαβέλ αυτές τις μέρες...
Πρέπει να έχουν έρθει καμιά πεντακοσαριά χιλιάδες επισκέπτες και δεν υπάρχει ούτε παρκινκ ούτε τίποτα ελεύθερο...
Ξαναγράψε εδώ τις ημέρες που θα μένεις να το κανονίσουμε...

Κ Κολυμπάρι μέσα, θυμάμαι ότι υπάρχει ένα καφέ προς το τέλος της παραλίας (ένα πέτρινο κτήριο) που σερβίρει καλές ουζοποικιλίες (τουλάχιστον σέρβιρε κάποτε).

Εγώ είμαι ήδη Χανιά κ θα είμαι μέχρι τις 15 Αυγούστου. Θα προτιμούσα πριν τις 11 (μετά έρχεται κ το άλλο μισό μου κ θέλω να πάμε καμιά εκδρομούλα προς νότο). Μόνο πείτε το εγκαίρως γιατί μένω στο Καμπάνι κ είναι λίγο ζόρικες οι μετακινήσεις.

-- gnu_labis

Το Linux ΔΕΝ είναι Windows!!!

Μόλις γύρισα κι εγώ από το "ιδιαίτερο" ταξιδάκι μου και το τσίπουρο βοηθάει πολύ σ'αυτή τη δύσκολη περίοδο επανένταξης στην πραγματικότητα.

Για Δευτέρα, 17 του τρέχοντος μήνα είμαι μέσα 

μην σας νοιάζει αυτό βρε παιδιά. Γιά Θησείο μιλάμε. Ολα ανοικτά είναι καί... περιμένουν  :)

(μού κατσε μιά στραβή καί μού αλλάζει τα σχέδια, αλλά ... δεν νομίζω τόσο ώστε να λείψω. κρατάω πισινή πάντως!!!!!)

====

the hamster's is out there

http://alfistigr.blogspot.com/

Οπότε δηλαδή δίνουμε ραντεβού πχ στο σταθμό κ βλέπουμε; Κ αυτοί που πιθανόν να αργήσουν πώς θα ξέρουν να μας βρουν;

σωστό !!!!!!!!!!!!!!

 

λοιπόν, μιά καί μένω παραδίπλα, το απόγευμα σήμερα, θα κάνω μιά περατζάδα να δω τι παίζει καί τα λέμε.

 

====

the hamster's is out there

http://alfistigr.blogspot.com/

Στα Χανιά η συνάντηση είναι 14/8 στον Άσωτο 21:00 ώρα.

Δυστυχώς εγώ δεν θα είμαι αλλά η υπόλοιπη παρέα θα είναι εκεί...

 

Όποιος πάει μπορεί να σταματήσει έξω από το μαγαζί και να φωνάξει ζήτω το UNIX , θα τον αναγνωρίσουν τα παιδιά από το chania-lug και θα του μιλήσουν.

από την πλευρά μου, μάλλον δύσκολο πιά, χωρίς να αποκλείεται μία ολιγόωρη "επίσκεψη".

 

====

the hamster's is out there

http://alfistigr.blogspot.com/

@rizitis: δυστυχώς φίλε μου τις τελευταίες μέρες στα Χανιά το έκλεισα το λάπτοπ κ πήρα σβάρνα το νότο (αχ αυτό το κεδρόδασος, τι απίστευτο μέρος που είναι, κ ας έχει αρχίσει να μαζεύει κόσμο). Οπότε το 14/8 το διάβασα σήμερα. Δεν πειράζει όμως, κάποτε θα το κάνουμε, στο υπόσχομαι.

@υπόλοιπους: γύρισα όμως Αθήνα, κ το μόνο που μας μένει -ακόμα- είναι το μαγάζι. Κανείς από αυτούς που σκοπεύουν να έρθουν έχει κάποια συγκεκριμένη πρόταση για μαγαζί στο Θησείο;

@alfi: ό,τι μπορέσεις φίλε μου :)

-- gnu_labis

Το Linux ΔΕΝ είναι Windows!!!

Με μια σύντομη αναζήτηση βρήκα δύο μαγαζιά με καλά σχόλια, αλλά δεν ξέρω τιμές:

Έχει πάει κανείς σε κάποιο από τα δύο; Έχει μήπως ακούσει γι'αυτά;

edit: υπάρχουν πάντα κ οι Διόσκουροι στο Μοναστηράκι, που είναι μαγαζί γνωστό, απλό, καφενείο που σερβίρει κ ούζα κ μεζέδες/ποικιλίες. Τι λέτε;

Μέρες που'ναι κ λείπει όλος ο κόσμος, δε φαντάζομαι να χρειάζεται να κλείσουμε κιόλας...

-- gnu_labis

Το Linux ΔΕΝ είναι Windows!!!

καλα να περασετε και απο μενα, μαλλον δεν θα μπορεσω να περασω λογο προβληματων στην δουλεια που πρεοκυψαν και ειμαι εκει τωρα φυσικα

http://s3.battleknight.gr/index.php?loc=hire&ref=NTI4OTY=

[oprime@dexter]$uname -a | awk '{print $1, "on the ROCKS"}' | sed -e 's/on\ the\

Τελικά πόσοι είμαστε μέσα δηλαδή; Κοιτώντας τα παραπάνω post, βλέπω apkoutsou, stampatzopoulos, dimitris (πιο αργά), empcn (ίσως), luckyb, κ alfisti (ίσως).

Άλλος κανείς τώρα που γυρίζει;

-- gnu_labis

Το Linux ΔΕΝ είναι Windows!!!

Ωραία λοιπόν, κ ο teddy, κ μόλις θυμήθηκα κ τον thimiaras, το νέο μέλος, που του χρωστάμε μια πορτοκαλάδα, αν αποφασίσει να έρθει :)

Οπότε 18:00 στο Μοναστηράκι, στο μαγαζί Διόσκουροι, Αδριανού 39, πίσω από τον ηλεκτρικό σταθμό.

Όποιος φτάσει πρώτος, ας πιάσει ένα τράπεζι. Θα φοράω ένα μαύρο μπλουζάκι με το λογότυπο του amarok 8)

-- gnu_labis

Το Linux ΔΕΝ είναι Windows!!!

Εγώ θα έρθω κατά τις 8. Κοιτάτε βρε μην αλλάξετε μέρος και σας ψάχνω - εχω μόνο το τηλ. του alfi και του luckyb. ;)

 

 

 

Παιδιά, δυστυχώς μάλλον θα μπορέσω να έρθω... Είμαι ακόμη διακοπές και δεν γύρισα όπως προγραμμάτιζα... Καλά να περάσετε πάντως!!!

--------------------------------------------------------------------

LawyersVoice.grLawyersVoice.gr - To forum των νέων δικηγόρων

Κρίμα - θα είχε γέλιο να ξεσηκώναμε τους διόσκουρους με κουβέντες που θα αναμείγνυαν ιούς, antivirus, όπλα, πολιτική και ότι άλλο μας κατέβει ;)

Next time.

 


 

Δεν πειράζει μπορούμε άνετα να πλακωθούμε και με το all time classic Gnome vs KDE !!!