Γενικά κι αόριστα!

Περιγραφή

Ανοίξτε συζήτηση για θέματα που δεν αφορούν το Linux! Δεκτά τα πάντα (σχεδόν)...

jvarkas | Πέμ, 11/12/2009 - 15:16

Η αγορά πληροφορικής στην Ελλάδα

Διαβάστε αυτό το άρθρο της καθημερινής όπου αποτυπώνεται συνοπτικά η εικόνα της αγοράς πληροφορικής στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια σε συνάρτηση με το Γ' ΚΠΣ και τα έργα που έγιναν στο Δημόσιο Τομέα.
Constantinos | Πέμ, 11/12/2009 - 00:06

The Go Programming Language: Nεα γλωσσα προγραμματισμου απο τη Google

a systems programming language expressive, concurrent, garbage-collected   Eκανε λοιπον & αυτο η Google & εβγαλε μια νεα γλωσσα προγραμματισμου τη GO Ειναι μια ανοιχτου κωδικα…
3
g.b | Τετ, 11/11/2009 - 09:25

Διανομές για ...παλιά pc

καλημέρα ...   είχα μια συζήτση εχτές για το παρακάτω θέμα :   μικρές διανομές που είναι πανάλαφρες και τρέχουν σε pc παπούδες , γιαγιάδες ,θείτσες κτλ κτλ ...   χρειάζονται ελάχιστη…
13
Constantinos | Τετ, 11/04/2009 - 20:21

Τεχνολογια & εξελιξη???

Βρισκομαι σε μια φαση μετακομισης & αυτη ειναι η 5η που αναγκαζομαι να κανω τα τελευταια σχεδον 7μισυ χρονια. Ποτε δε με προβληματισε το κουβαλημα οικοσκευω ρουχων, κλπ. Με μεθοδικη δουλεια…
2
g.b | Τρί, 11/03/2009 - 19:45

win7 demo

έτσι γιατί σας αγαπάω και θέλω να γελάτε.... ακούσαμε και διαβάσαμε πολλά , αλλά όταν μιλάμε για παρουσίαση....   japs και τα μυαλά στα κάγκελα.... τι να λέμε τώρα ...     http://www.…
14
Constantinos | Τετ, 10/28/2009 - 21:10

Windows7 ruleeeeeeeeezzzzzzz by Linus

Οπως ισως γνωριζετε αρκετοι, το Linux Foundation, διοργανωσε ενα event στην Ιαπωνια & συγκεκριμενα το Japan Linux Symposium, στο Τοκιο. Ενα νεο σχετικο γεγονος, με συμμετοχη developers,…
3
rpil | Σάβ, 10/24/2009 - 11:15

Πρόταση για το φόρουμ

Επειδή πολλά παιδιά ασχολούνται με μικρές διανομές που δεν έχουν ξεχωριστή ενότητα μέσα στο φόρουμ (και αυτό είναι λογικό, εφ' όσον οι διανομές αυτές δεν έχουν μεγάλη απήχηση στο ευρύ φάσμα των…
4
Teddy | Σάβ, 10/17/2009 - 16:46

Αγοράστε το World Of Goo με όσα λεφτά θέλετε!

Για 5-6 ημέρες ακόμα μπορείτε να αγοράσετε το γνωστό World Of Goο πληρώνοντας όσο θέλετε, απο το site του, http://2dboy.com/games.php Γι' αυτούς που θα έχουν την απορία, όχι τζάμπα δεν γίνεται, το…
apostolos_ | Δευ, 10/05/2009 - 11:50

Clonezilla and DRBL and xp

το θέμα μου τα λέει σχεδόν όλα....Εχω ένα δίκτυο με win2003 server (διστυχως) και XP PRO clients.Είναι έτσι σεταρισμένο καθώς είναι το δίκτυο της Ταξιαρχίας στην οποία υπηρετώ την θητεία μου(Στρ(ΕΠ)…
apkoutsou | Τετ, 09/23/2009 - 22:07

Celeron D @2,66GHz VS Northwood @2,8 GHz

Παροπλίσαμε έναν παλιό υπολογιστή από το γραφείο και σκέφτομαι να τον αξιοποιήσω με κάποιον τρόπο. Η mobo του έχει Socket 478, ενώ ο επεξεργαστής που φοράει είναι ο Celeron D 330 χρονισμένος στα 2,66…
3