Γενικά κι αόριστα!

Περιγραφή

Ανοίξτε συζήτηση για θέματα που δεν αφορούν το Linux! Δεκτά τα πάντα (σχεδόν)...

smooth | Τετ, 09/22/2010 - 15:28

"Υπάρχει ελεύθερο/ανοικτό λογισμικό για το Δημόσιο;" : Άρθρο στο www.in.gr

Βρήκα αυτό το άρθρο στο  in.gr και σκέφτηκα να το μοιραστώ μαζί σας. (μπλά μπλαμπλά μπλά μπλαμπλά μπλά μπλαμπλά μπλά μπλαμπλά μπλά μπλαμπλά μπλά μπλαμπλά μπλά μπλαμπλά - το τελευταίο το έβαλα…
chisao | Τρί, 09/21/2010 - 17:25

Διπλός Λογαριασμός

Γειά σας παιδιά,       είχα γραφτεί παλαιότερα στο forum εδώ και πριν μερικές μέρες προσπάθησα να ξανασυνδεθώ.Τα στοιχεία μου δεν λειτουργούσαν και δοκίμασα την επιλογή "Ξεχάσατε…
6
emr_ | Πέμ, 09/16/2010 - 15:35

GPL και Copyrights

Λοιπόν, έχω την ακόλουθη απορία. Βλέπω πολλά προγράμματα στο linux (συγκεκριμένα χρησιμοποιώ Ubuntu) που διανέμονται κάτω από την άδεια GPL αλλά έχουν και αναφορά copyright (δηλαδή πνευματικά…
2
Ανώνυμος | Σάβ, 09/04/2010 - 00:38

Ποιος linuxάς φορουμίτης έγινε δάσκαλος χορού;

Ω, ναι, είναι αλήθεια. Υπάρχουν και φωτογραφικά πειστήρια: Λοιπόν, ποιο αγαπητό μέλος του φόρουμ μας φιγουράρει εδώ σε αυτήν την περίτεχνη φιγούρα με την επίσης δασκάλα γυναίκα του; Όποιος το βρει,…
4
apkoutsou | Δευ, 08/23/2010 - 10:13

Laptop με συγκεκριμένα χαρακτηριστικά

Το ξέρω ότι θα ακουστώ λίγο υπερβολικός με τις απαιτήσεις που ακολουθούν, αλλά αυτά είναι τα κριτήρια για το νέο laptop που ψάχνω για να αγοράσω: Οθόνη 15-16" αφής Διπύρηνος επεξεργαστής (…
nikolaosx1 | Κυρ, 08/15/2010 - 08:40

Η Google πούλησε την ψυχή του Ιnternet στον Διάβολο!!!

Από το Βήμα On-Line διαβάζουμε: Σάββατο 7 Αυγούστου 2010 Ανοίγει η Κερκόπορτα για την οικοπεδοποίηση του κυβερνοχώρου μεταξύ των μεγάλων μιντιακών επιχειρήσεων. ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ, Έντονες ανησυχίες μεταξύ…
4
vriareos | Δευ, 08/09/2010 - 00:51

Ταυτοτητα του Οιλερ

Η ταυτοτητα του Οιλερ στα μαθηματικα ειναι η εξισωση eiπ=1 οπου e ,η βαση των φυσικων λογαριθμων,i οφανταστικος-μιγαδικος αριθμος-i2=-1,  π ο λογος της περιφερειας ενος κυκλου προς την διαμετρο…
4
apostolos_ | Σάβ, 07/31/2010 - 18:30

Wireless web cam

Έχω το εξής πρόβλημα...Η πολυκατοικία μου έχει γίνει στόχος διαρρηκτών..Ηδη το σπίτι του διπλανού μου προσπάθησαν να το διαρρήξουν δυο φορές....Ο τρόπος που γίνονται οι διαρρήξεις υποδυκνείουν…
5
g.b | Κυρ, 07/25/2010 - 18:27

Που πάμε για μπανάκι....?

 Πείτε βρε παιδιά καμιά καλή παραλία εδώ κοντά στην Αθήνα που πηγαίνετε για μπανάκι ... ας είναι και λίγο πιο έξω δεν πειράζει ... σήμερα πήγα στην παραλία της αγκώνας και πρέπει να πω ότι ήταν…
1
hellaspc1 | Σάβ, 07/17/2010 - 10:48

Απογραφή Δημοσίων Υπαλληλων ή κατι άλλο;

Μας λένε οτι ο δημόσιοι υπάλληλοι είναι πολλοί και κοστίζουν... άσε που δεν ξέρουμε πόσοι ειναι.. Όλα καλά ως εδώ.. Προσέξτε το παράλογο Σύμφωνα με τον νόμο 3845 / 2010 περί Δντ κλπ -NOMOΣ ΥΠ’…
4