Γενικά κι αόριστα!

Περιγραφή

Ανοίξτε συζήτηση για θέματα που δεν αφορούν το Linux! Δεκτά τα πάντα (σχεδόν)...

smooth | Σάβ, 07/10/2010 - 11:28

Netbook με 40 $ από το e-bay!

Βρήκα αυτό το netbook από το e-bay.Δεν θα του έδειχνα σημασία γιατί είναι "Processor Type: VIA ARM 32bit CPU" , αλλά θυμήθηκα πως το UNR το υποστηρίζει. Πως σας φαίνονται οι προδιαγραφές…
1
Greg12 | Τετ, 06/30/2010 - 16:21

Βελτίωση blog

Παιδιά εδώ και λίγες μέρες έχω φτιάξει ένα μικρό blog http://teckblogger.blogspot.com/ Πως σας φαίνετε? Τι μπορώ να κάνω για να το βελτιώσω?   Το περιεχόμενο αυτής της καταχώρισης τύπου Forum…
14
g.b | Τετ, 06/23/2010 - 16:31

Που πήγαμε ...?

 εντύπωση μου είναι ότι έχουμε μείνει λίγοι εδώ πέρα και ότι όσο περνάει ο καιρός γινόμαστε όλο και λιγότεροι ... (βάζω τον εαυτό μου μέσα για να μην ακούγεται άσχημα) ..
71
TheodorosΑ1 | Τετ, 06/16/2010 - 14:13

The Beatles: To Καλύτερο Group Ολων Των Εποχών

Οι Beatles ήταν ένα αγγλικό ροκ συγκρότημα, που δημιουργήθηκε στο Λίβερπουλ το 1960 και ένα από τα πιο εμπορικά επιτυχημένο στην ιστορία της λαϊκής μουσικής (popular music και όχι σκυλάδικα). Από το…
3
vaggelis 22 | Δευ, 06/14/2010 - 12:23

ερωτηση για αγορα laptop

Ενδιαφέρομαι για να κάνω μια αγορά laptop και έχω βρεί ενα sony vaio VPC-EB1S1E/BJ ...είναι καλό?απο τεχνική υποστήριξη τι λένε τα sony?έχετε να μου προτείνεται κατι άλλο το οποίο να είναι εγγύηση (…
5
pavlou_antwnis | Κυρ, 06/13/2010 - 16:08

linux dreambox αν μπορω?

Ακουστε πως εχει η ιστορια .... Ακουσά απο ενα φιλο μου που δεν ασχοληται καθολου με computer ουτε linux (απο εμενα εχει ακουσει την λεξη ) οτι μπορεις απο να στησεις δικο σου dreambox  και να…
14
Qbric | Πέμ, 06/10/2010 - 23:38

Γιατί έχουμε ακόμα παράθυρα σε κάποιο από τα πισιά μας; Μπορούμε αλλιώς;

Καλησπέρα, με αφορμή ένα πρόσφατο θέμα του φορουμ, σκέφτηκα τους λόγους για τους οποίους έχω ακόμα τα παράθυρα στους υπολογιστές μου. Θα ήθελα να λοιπόν να γίνει μια κουβέντα ήρεμη και χαλαρή γιατί…
41
Qbric | Δευ, 06/07/2010 - 04:31

Eγκατάσταση Office 2007 σε Ubuntu είναι εφικτό;

Καλημέρα σας, είχα καιρό να γράψω στο φορουμ και ζητάων συγγνώμη για το θέμα :P Είμαι μαθηματικός και χρησιμοποιώ στη δουλειά μόνο LaTex αλλα δυστυχώς δεν ανήκω στην πλειοψηφία ... Δύο άνθρωποι που…
24
black blood | Σάβ, 05/22/2010 - 00:12

ασφαλεια στα windows (μην με εξορισετε απο το forum)

  Λοιπον κυριοι αν και ειναι λιγο εκτος ιδεολογιας Linux αποφασισα να γραψω το παρακατω για να σας δωσω ενα παρα πολυ μεγαλο ποσοστο ασφαλειας στα windowsxp. Ολοι ξερουμε οτι τα windowsδεν ειναι…
6
g.b | Σάβ, 05/15/2010 - 02:00

Ξενοδοχείο στην Κωνσταντινούπολη

 Καλησπέρα ... θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε κάποιο καλό ξενοδοχείο στην Πόλη . Τιμή πάνω κάτω 60-80 την βραδυά ...(αν υπάρχει και κανένα καλό με λιγότερα δεν λέμε όχι...) Αν έχετε πάει ή…
5