Wireless web cam

apostolos_ | Σάβ, 07/31/2010 - 18:30 | 2' | 5

Έχω το εξής πρόβλημα...Η πολυκατοικία μου έχει γίνει στόχος διαρρηκτών..Ηδη το σπίτι του διπλανού μου προσπάθησαν να το διαρρήξουν δυο φορές....Ο τρόπος που γίνονται οι διαρρήξεις υποδυκνείουν δουλειά απο μέσα(σε ένα σπίτι μπήκαν την ώρα που οι άλλοι κοιμόντουσαν τους πήραν τα κλειδιά του αυτοκινήτου και πήραν και το αυτοκινητό τους....Δεν πιστέυω ότι τριγυρνούσαν σε όλα τα στενα με τον συναγερμό να δουν πιο ξεκλειδώνει...ή ήταν τόσο τυχεροί που ήταν μπροστά τους...αρα μάλλον το ξέραν).Επειδή υποπτευόμαστε πολλοί ενοικοι κάποιον θασ ήθελα αν μπορείτε να με προτείνεται μια λύση wireless webcam να την εχω να καταγράφει και αποθηκεύει στον υπολογιστή μου το βίντεο.Είχα διαβάσει κάτι ανάλογο σε κάποιο τεύχος του περιοδικού αλλα με ενδιαφέρει η περίπτωση της ασύρματης κάμερας...Γνωρίζω ότι υπάρχουν πιο επαγγελματικές λύσεις των 180 και 200 ευρώ(λόγω θητείας μου σε ΓΕΠ εχω "cone" να βρώ τέτοιες λύσεις) τουλάχιστον αλλα θα ήθελα την δική σας γνώμη μήπως γνωρίζετε κάτι παραπάνω.....Καταλαβαίνετε ότι είναι πιο πολύ για εκφοβισμό παρά για πραγματική προστασία...

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Αν θέλεις απλά για εκφοβισμό το καλύτερο για την περίπτωση σου είναι κάτι τέτοιο (δες εδώ) και με πολύ καλές τιμές !!!  Αν βάλεις κανονικές κάμερες το πιο πιθανό είναι να βρεις το μπελά σου ! Και δεν κάνω πλάκα καθόλου γιαυτό (δες εδώ).

 

Σωστό....βέβαια το πρώτο άρθρο αφορά και κάμερες που κοιτούσαν έξω...και όλους τους ορόφους...εγώ θέλω έξω απο το διαμέρισμά μου και συν τοις άλλοις τα διαμερίσματα είναι δυο στον όροφό μου οπότε το μόνο που χρειάζομαι είναι άδεια του άλλου διαμερίσματος(πάλι δεν νομιμοποιούμαι αλλα δεν θα έχω καταγγελίες).Ωραίο και το λινκ με τις ψεύτικες κάμερες

 

Life is what you make it....So make it funky!!!

Αυτά που θα δεις εδώ θα σε καλύψουν πλήρως στα πλαίσια των τιμών που θες κιόλας ...  Αν και θα επιμείνω στις ψεύτικες οι οποίες είναι και πραγματικά έργα τέχνης αν πρόσεξες !!! Δεν τις πρότεινα τυχαία τις συγκεκριμένες !!!

ΥΣ: Αν παρόλα αυτά καταγράψεις τον ύποπτο που έχεις υπόψη σου σε βίντεο δεν νομίζω οτι αυτό μπορεί να αποτελέσει σε καμμία περίπτωση αποδεικτικό στοιχείο αφού δεν έχει καταγραφεί εις γνώση του οπότε είναι δώρον , άδωρον ... Το μοναδικό πράγμα που μπορεί να σου χρησιμεύσει πραγματικά ένα τέοιο βίντεο είναι να επιβεβαιωθούν απλά οι υποψίες σου και παρέα με τον γείτονα έπειτα να τον τρελλάνετε στη φάπα τον επιτήδειο !!!

με λίγη προσοχή όμως ....

 

γιατί άμα είναι κανένα ντερέκι κάνε ότι έκανες λάθος και μπήκες σε άλλο σπίτι ...

 

και κάντην διακριτικά ....

 

Καλα ναι δεν μπλέκω στα νομικά στοιχεία...εφ'όσον υπάρχει ταμπέλα ότι ο χώρος παρακολουθείται...τότε είναι εν γνώση του...τεσπα...θα κοιτάξω μια απο τις λύσεις που με είπατε....όσο ντερέκι και να είναι....θα δούμε.....όχι τίποτα άλλο στον απο κάτω πήραν λάπτοπ....έχς και ένα ακριβό όργανο(μπάσο) μην γίνει κανα ντού και κλαίμε με μαύρο δάκρυ.....

 

 

Life is what you make it....So make it funky!!!