Ubuntu & Kubuntu

Περιγραφή

Forum για προβλήματα, συζήτηση σχετικά με Ubuntu, Kubuntu...

WiludrakeGR | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23

nVidia 8*** FeistyFawn (How To)

Το πρόβλημα όπως όλοι γνωρίζετε είναι οτι η σειρα 8*** της γνωστής nVidia δεν είναι (δυστυχώς) υποστηριζόμενη από τους restricted drivers του Ubuntu. Εχετε δυο επιλογες φίλοι μου:1.Επιλογη: Να…
MorganaLeFay | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23

Θέμα drivers nvidia σε Kubuntu 7.04

Καλησπέρα σε όλους!Εδώ και κάμποσες μέρες παιδεύομαι να εγκαταστήσω τους drivers της nvidia σε Kubuntu Feisty. Έχω δοκιμάσει διάφορους τρόπους και ο μόνος που ημι-δούλεψε ήταν με αυτούς από τη σελίδα…
6
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23

Kubuntu+Beryl ΠΡΟΒΛΗΜΑ HELP

Λοιπον το προβλημα μου ειναι το εξης: Όταν χρησμοποιώ τις οδηγείες του forum για το Beryl, το συστημα κολαει (εξαφανιζονται τα πλαισια απο τα παραθυρα) , όταν χρησμοποιώ τις οδηγείες του site του…
2
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23

TV tuner configuration

Εχω το εξής πρόβλημα: εκτελώ lspci και μου δείχνει πως αναγνωρίζει την κάρτα τηλεόρασης μου(V-STREAM Conexant CX23880 PCI) και θέλω να μάθω πως μπορώ να την ρυθμίσω. Κανείς για να βοηθήσει παρακαλώ?
1
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23

Προβλημα μετα απο Update

Καλημέρα σε όλους Παρακαλώ πολύ θα ήθελα τη βοήθεια σας. Έχω εγκατεστημένο Ubuntu Linux 7, και σήμερα ύστερα από ένδειξη για έτοιμες ενημερώσεις τις οποίες πάτησα να γίνουν κανονικά και μετά απο…
10
teonew74 | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23

Πάγωμα επιφάνειας εργασίας

Το τελευταίο διάστημα ενώ βρίσκομαι στην επιφάνεια εργασίας παγώνει η οθόνη, ούτε Ctr+alt+backspace δε μπορώ να πατήσω. Επίσης καθυστερούν να ανοίξουν και οι εφαρμογές. Το ίδιο…
4
rpil | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23

Logo στο Desktop

Γειά χαρά σε όλους!  Επιτέλους κατάφερα να γραφτώ μετά το πρόβλημα του προηγούμενου μήνα! Έχω μια απορία: Πέρασα το Ubuntu από το DVD, αλλά εμένα δεν μου βγάζει αυτό το μεγάλο διαγώνιο λογότυπο…
10
gdim | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23

clamTK virus scanner στο feisty fawn

'Εχω εγκαταστήσει το clamtk στο ubuntu feisty για να έχω γραφικό περιβάλλον, αλλά όταν το ανοίγω μου εμφανίζει μια προειδοποίηση ότι οι virus signatures are 131 days old. 'Αρα λογικά πρέπει να κάνω…
4
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23

Κάρτες Αναγνωρίζονται... Καθόλου Ήχος!

Αυτό το πρόβλημα πάει να με τρελάνει.Εγκατάστησα πρόσφατα το Ubuntu Feisty Fawn από LiveCD. Ενώ όμως στο LiveCD ο ήχος έπαιζε, με το που το εγκατάστησα ο ήχος εξαφανίστηκε ώς δια μαγείας!Η εντολή…
2
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23

Αdministrator μετά από install

Αγαπητοί φίλοι γεια σας, Είμαι νέος στο χώρο του Linux και πρόσφατα εγκατέστησα Ubuntu v7.04. Έχω κάνει και ένα FAT32 partition για να βλέπω αρχεία και από Windows. Το ερώτημά μου είναι το παρακάτω…
3