Ubuntu & Kubuntu

Περιγραφή

Forum για προβλήματα, συζήτηση σχετικά με Ubuntu, Kubuntu...

Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23

Ubuntu 7.04 και network setting πρόβλημα

Από τότε που εγκατέστησα Feisty Fawn έχω ένα πρόβλημα και καμία λύση:Επειδή χρησιμοποιώ το laptop μεταξύ σπιτιού και δουλειάς έχω σεττάρει τις δύο συνδέσεις στο network settings, ώστε να μπορώ να το…
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23

Φλουταρισμένο κείμενο

Αφού έβαλα το Ubuntu fiesty και έψαξα και εγκατέστησα windows και liberation γραμματοσειρές η εμφάνιση των τίτλων και των μενού είναι ικανοποιητική.Όμως το περιεχόμενο του κειμένου σε κάποιες…
1
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23

Matrix path of neo, Wine και Logout

Γεία στα παιδιά.Εγκατέστησα το matrix path of neo μέσω wine έτσι για δοκιμή.Δεν δούλεψε και πήγα και γώ λοιπόν να το απεγκαταστήσω.Τρέχω λοιπόν τον uninstaller του wine.Το πρώτο παράθυρο που βγαίνει…
1
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23

Εξωτερικός USB δίσκος 400GB

Έχω συνδεδεμένο στον υπολογιστή μου έναν εξωτερικό δίσκο Seagate 400GB. Έχω καταφέρει να τον κάνω mound manually. Ωστόσο αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν να γίνεται αυτό με το που φωρτώνει το σύστημα;…
1
chek2fire | Κυρ, 01/13/2008 - 23:22

Χαμήλες ταχήτητες στην εγραφή dvd

Έχω ένα πρόβλημα στο kubuntu feisty με τις πολύ χαμήλες ταχύτητες εγραφής dvd.Για να αντιγράψω ένα dvd μου παίρνει πάνω από 30 λεπτά με όποιο αντιγραφικό και να επιλέξω k3b η και το gnomebaker.Δεν…
chek2fire | Κυρ, 01/13/2008 - 23:22

Compiz-fusion οδηγίες εγκατάστασης ubuntu

Για όσους βιάζοντε και θέλουν να δοκιμάσουν το compiz-fusion στο dekstop τους ωστέ να δουν τα πρότα αποτελέσματα του merge compiz με beryl υπάρχουν κάποιες οδηγίες εγκατάστασης εδώHow To: Compiz…
2
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:22

home σε ξεχωριστό partition

γειά χαρά σε όλουςείμαι νέο μέλος στην κοιότητά σας και έχω εγκαταστήσει το ubuntu 7.04Δυστυχώς έκανα το εξής 'λάθος' :  Δεν δημιούργησα ένα partition για  root και ένα για home κάτι που…
3
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:22

Context menu

Γειά σας!!!Μόλις γράφτηκα στο φόρουμ...Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει πως μπορώ να προσαρμόζω το context menu δηλαδή το μενού που βγαίνει με το δεξί κλικ του mouse.Από απερισκεψία μου πάτησα ,…
4
barney90 | Κυρ, 01/13/2008 - 23:22

Απορίες για Kubuntu

πριν λιγες μερες εβαλα στον υπολογιστη μου δοκιμαστικα το kubuntu 7.04 ! ομως επειδη δεν ξερω απολυτως τιποτα απο χειρισμο linux θα ηθελα τη βοηθεια σας αν ειναι δυνατο ... κατ'αρχας πηγα να…
13
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:22

Πρόβλημα με libraries και pkg-config

Γεια σε όλους.Έχω ένα πρόβλημα που αφορά εγκατάσταση προγραμμάτων (από source) και libraries που, όποτε το συναντώ, 'απλώς' δεν εγκαθιστώ το πρόγραμμα! Θα κάνω αναφορά σε ένα πρόγραμμα για να μπω…
2