Βοήθεια με το Linux!

Περιγραφή

Λύστε software προβλήματα με το Linux και το ελεύθερο λογισμικό. Αν έχετε προβλήματα με προγράμματα, ανοίξτε θέμα εδώ.

arkara | Κυρ, 01/13/2008 - 23:19

Ερωτησεις αρχαρίου; Ρωτήστε εδω!

xairetai eimai kainourios sto linux vasika apo esas pira tin proti mou kai monadiki dianomi. mipws tha mporouse kaneis na me voithisei gia na kanw egatastasi to debian? ekana re-install ta windows…
354
ioannis | Κυρ, 01/13/2008 - 23:19

Stellarium: Ρωτηστε εδω!

καλησπερα.ενδιαφερομαι να εγκαταστησω απο το cd τα εξης geonext,geogebra,stelarium τα οποια ειναι χρησιμα στη δουλεια μου σαν μαθηματικος στο λυκειο που ειμαι.παρα τις πολλες ωρες δεν τα καταφερα.…
6
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:19

TV-Radio στο Linux;;

Συνχαρητηρια για το περιοδικο που ειναι το πρωτο και το μονο που ασχολειτε με Linux!Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι το εξης. Θελω να δω τηλεοραση μεσο streaming αλλα κανουν χρηση του media player.…
3
ioannis | Κυρ, 01/13/2008 - 23:19

Cedega: Προβλήματα-απορίες

καλησπερα.εγκατεστησα το cendera 6.0.πως μπορω να παιξω πχ ενα παχνιδι που εχω σε cd και παιζει χωρις προβλημα σταxp?
3
brave | Κυρ, 01/13/2008 - 23:19

Αudacity:Προβληματα-Αποριες??Ολα εδω!

εχμμ... τα ψιλοεκανα κ...λο με το Audacity... Πρωτη φορα πηγα να το χρησιμοποιήσω στο feisty μου, και οταν ρωτησε τι γλωσσα θελω, και ειχε ποεπιλογη την Ελληνικη απαντησα ok, και τωρα εχει βγαλει την…
8
sonny | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05

Προβληματα με αναλύσεις-κάρτες γραφικών

Yia Xara Guys!!!Eimai ena neo Melos kalos sas vreika... as bo sto thema omosegatestisa ti dianomi Fedora Core 6to proto 8ema pou exo provlima einai oti apo to system - administration - Display vlepo…
21
linuxas | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05

Συνδεση πολλων χρηστων(X server).Πως??

Γεια σας! Θα ηθελα να μου πειτε πως μπορω (αν μπορω) να ενεργοποιησω τον X server να τρεχει για πολλους χρηστες ταυτοχρονα,ωστε να εχω μια παρεμφερη δυνατοτητα του 'switch user' των win xp.Κατι μου…
2
sonny | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05

Προβλήματα με Ελληνικά; Λύστε τα!

Mia alli mikri aporia einai pos mporo na epilego GR (ellinika) sto keyboard?Opos sta windows (exo apodo) Ctrl+alt kati tetio Efxaristo
11
sonny | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05

Wine: Προβληματα-Αποριες

Εχω τη διανομή (απο το τευχος 12) Mandriva one 2007 (english vercion) Έσβησα κατά λάθος ολο το περιεχόμενο του φακέλου wine /home/sonny/.wine Απο το software Management εκανα ξανά install το wine-0.9…
69
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05

Proxy(cache-gateway)Προβληματα-Αποριες??

LOIPON APEYTHINOMAI SE SAS POU XERW OTI KATI XERETE PARAPANW. EXW EPEIGON PROVLHMA. PREPEI NA KANW ENA PROJECT GIA CLIENT KAI SERVER (SE LINUX), EN ONOMATI: MOBILE AD HOC INTERNET, ME TO OPOIO ENA…
2