Βοήθεια με το Linux!

Περιγραφή

Λύστε software προβλήματα με το Linux και το ελεύθερο λογισμικό. Αν έχετε προβλήματα με προγράμματα, ανοίξτε θέμα εδώ.

Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05

KNOPPEL: Συζητήστε εδω...

Θα ήθελα εάν είναι δυνατόν να μου γνωρίσετε αντίστοιχο πρόγραμμα του Outlook για Knoppel ώστε να βλέπω επαφές και εργασίες μελλοντικές. Στο γραφείο όταν αναζητώ το τηλέφωνο κάποιου συνεργάτη ανατρέχω…
11
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05

Linux για επαγγελματικη χρηση?Ρωτηστε εδω

Geia xara paidia exw 1 inet cafe ston peiraia kai psaxnw ena texniko o opoios na gnwrizei oti afora enan game server gia na sthsoume sto magazi.8a to protimousa an yphrxe kapoios o opoios exei…
8
Constantinos | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05

Linux για Pocket PC

Ψαχνω να βρω κατι σε linux που να τρεχει σε pocket pc, μα εχω πελαγωσει!! Υπαρχει καποια προταση??
7
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05

Τarballs: Προβληματα-Αποριες??Ολα εδω!

Καλησπέρα Θα ήθελα να ρωτήσω, τα tarballs που περιέχονται στο DVD δεν χρειάζονται εγκατάσταση? Για παράδειγμα το exlipse που χρησιμοποίησα χρειάστηκε μόνο να χρησιμοποιήσω τις εντολες gunzip και tar…
5
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05

World of Warcraft στο Linux

Με το θέμα έχουμε ασχοληθεί και στο τεύχος 11, σελ 94 με αναλυτικό tutorial. Στο παρακάτω Link θα βρείτε οδηγίες για να παίξετε WoW  στο Ubuntu: http://ubuntu-tutorials.com/2006/12/19/how-to-…
7
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05

Πολλαπλό boot

ΕΡΩΤΗΣΗ 1. ΠΩΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΠΟΛΛΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΚΛΗΡΟ ΔΙΣΚΟ? ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ. ΘΕΛΩ UBUNTU, FEDORA CORE, SUSE, MANDRIVA, WINDOWS. ΠΩΣ ΘΑ ΤΑ ΦΟΡΤΩΣΩ ΣΕ ΕΝΑ BOOT LOADER? ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ…
3
Ανώνυμος | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05

Μη Αναγνώριση Ελληνικών Αρχείων Windows

Αντιμετωπίζω το παρακάτω πρόβλημα. Τα αρχεία του γραφείου (word και excel) τα έσωζα με ελληνικά στοιχεία για να τα αναγνωρίζω εύκολα. Εγκαταστόντας στο δίσκο (άλλο partition) το Knoppel 0.8, είπα να…
5
sonny | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05

Aσφαλεια(security )& LINUX: Ρωτηστε εδω!

1.Θα ήθελα να σας ρωτήσω τι μου προτείνετε να χρησιμοποιώ για ασφάλεια στο Net? antivirus spyware κτλ. Στο Control Center security εχει set up firewall μου προτείνετε να το χρησιμοποιώ? Είμαι νέος…
2
dimitris | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05

Squid: Ρωτηστε εδω!

ΕΡΩΤΗΣΗ Είχα πρόσφατα μια ξαφνική διακοπή ρεύματος και μετά από το reboot δεν μπορούσα να δω το Web από το Firefox παρότι έκανα κανονικά Ping. Έχω βάλει το squid proxy (port 3128) στο Firefox και…
2
sonny | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05

Installing Windows Fonts

Yia Xara Guis Egatestisa ti dianomi Madriva one 2007 apo LF 12 (Fovero thanks LF) k anarotiemai pos kaneis den einai telios xalia fonts leme...Boro na kano me kapio tropo add ta fonts pou exo kanei…
3