ADSL & Internet

Περιγραφή

Προβλήματα με ADSL; Γράψτε τον πόνο σας! Καταγγελίες δεκτές: ξεφωνίστε τους...

Shopforumgr | Τρί, 02/12/2013 - 16:44

Φόρουμ για θέματα αγορών μέσω Internet

Καλησπέρα σε όλη την παρέα του linuxinsider.gr. Θα ήθελα να σας παρουσιάσω ένα Φόρουμ που έχω δημιουργήσει και είναι αποκλειστικά για θέματα αγορών μέσω Internet. Το Φόρουμ είναι για ερωτήσεις,…
dlinux | Παρ, 02/03/2012 - 23:40

wicd & dsl router

Oταν μια διανομη εχει για διαχειριστη δικτυου τον wicd  (vector, salix κα) που δεν υποστηριζει pppoE κ δεν διαθετουμε ασυρματο ιντερνετ αλλα ενα dsl router connex πως μπορουμε να μπουμε στο…
13
Knight4000 | Κυρ, 05/01/2011 - 16:21

ΑΣΥΡΜΑΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ WI-FI ΣΤΟ LINUX [ΛΥΘΗΚΕ]

ΓΕΙΑ ΣΑΣ , ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΠΑΙΔΕΥΟΜΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΣΥΡΜΑΤΑ USB WI-FI, ΜΗΠΩΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΝΑΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΡΤΑ WI-FI ΠΟΥ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΣΤΑ LINUX ?ΕΧΩ…
4
rpil | Τρί, 04/12/2011 - 09:17

Πρόβλημα αποστολής συνημμένου [Λύθηκε]

Βρε παιδιά, προσπαθώ να στείλω ένα ηχητικό αρχείο σε φίλο μου μέσω gmail και μού βγάζει αυτό το ηλίθιο μήνυμα:"Ωχ… παρουσιάστηκε σφάλμα στον διακομιστή και το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας δεν…
7
trillos | Κυρ, 03/27/2011 - 00:43

καρτα wireless σε φορητο

Εχω ενα inspiron της dell με καρτα DW1501 Wireless-N WLAN Half-Mini. Αλλα δεν βρισκω οδηγο για το ubuntu 10 που εχω βαλει Καποια βοηθεια ;;  ευχαριστω
4
vagusoff | Πέμ, 10/28/2010 - 16:40

[Λύθηκε] Πρόβλημα με σύνδεση στο internet - ελαττωματική κάρτα δικτύου ?

Γειά χαρά, είμαι νεογέννητος πιγκουίνος (2 ωρών) και προσπαθώ να σετάρω ενα desktop με ubuntu. Εχω σύνδεση forthnet  , modem DGN2000 netgear και προσπαθώ να συνδεθώ με καλώδιο. Εκανα format με…
7
vikoni | Πέμ, 10/14/2010 - 13:06

πρόβλημα με σύνδεση στο internet

χρησιμοποιώ dual boot windows 7 ultimate 64bit και μονομάχο 5 και έχω πρόβλημα με τη σύνδεση στο internet δηλαδή ο μονομάχος δεν αναγνωρίζει σύνδεση (δεν είναι εγκατεστημένοι οι drivers του ethernet…
21
Lman | Δευ, 07/12/2010 - 12:38

Συνδεση με wireless usb

Αγορασα εναν καινουριο υπολογιστή και εγκατέστησα σε αυτόν μονο linux και μιας και εχω μονο ασύρματο router αγόρασα εναν ασύρματο usb adapter της digitus αλλα το linux δεν το αναγνλωριζε. Η διανομή…
13
mixalis | Κυρ, 06/06/2010 - 23:41

Δεν απαντάει το router μου στην ασύρματη κάρτα

 Δεν απαντάει το router μου στην ασύρματη κάρτα ενώ την βλέπει οκ και έχω δοκιμάσει με ξεκλείδωτο router με static με dhcp δεν γίνετε τίποτα , ειδού:   [mike@mikeee ~]$ ifconfig -a eth0…
Constantinos | Τρί, 02/23/2010 - 21:14

Οnline Gaming

Ολες & ολοι λιγο πολυ τα ξερετε. Ειναι τα λεγομενα δικτυακα παιχνιδια που παιζονται on-line, με τη συμμετοχη & αλλων (δεκαδων, εκατονταδων, ως & χιλιαδων παικτων). Υπαρχουν αυτα τα…
6