ADSL & Internet

Περιγραφή

Προβλήματα με ADSL; Γράψτε τον πόνο σας! Καταγγελίες δεκτές: ξεφωνίστε τους...

Constantinos | Κυρ, 12/06/2009 - 21:43

Xρησιμοποηστε το Google Public DNS

Τωρα που το παει η Google, το ξερουν οι ιδιοι καλυτερα. Μετα λοιπον απο τον browset, το OSS, τη γλωσσα προγραμματισμου, την εξαγορα του Gizmo (σα το skype ειναι) & ολα τα υπολοιπα γνωστα που…
1
Constantinos | Παρ, 08/07/2009 - 19:39

OTE & DSL στην επαρχια

Θα σας αναφερω μια εμπειρεια μου με τον ΟΤΕ, η οποια ειναι απλα γεγονος, τ' οποιο & σας μεταφερω: Δευτερα 3/Αυγουστου, απογευμα, περασμενες 8. Επικοινωνω με το 134 του ΟΤΕ & τους λεω: "…
6
Constantinos | Κυρ, 07/26/2009 - 17:50

Ξεσκεπαστε τον ISP σας, με τη βοηθεια της Google!!

Καπου στις αρχες του χρονου η Google ειχε κανει γνωστη τη συνεργασια της με την  Measurement Lab Αυτη η συνεργασια εφερε σαν αποτελεσμα μια δυαδικτυακη υπηρεσια (εφαρμογη). που εχει σκοπο ν'…
5
tterranigma | Πέμ, 05/14/2009 - 04:12

Tι ειναι το vlan?

Μπορει καποιοσ να μου πει τι ειναι το vlan? Κοιταξα στην wikipedia αλλα δεν καταλαβα και πολλα? Σε τι χρησιμευει? (η παρενθεση ειναι για να φτασω τις 25 λεξεις....)
5
Ανώνυμος | Πέμ, 04/02/2009 - 11:07

Ταχύτητα σύνδεσης ADSL και διανομές Linux

Με αφορμή αυτό το thread και τα παράπονα για αργή σύνδεση με συγκεκριμένη διανομή Linux, είπα να κάνουμε μια μικρή έρευνα, για την πραγματική ταχύτητα της σύνδεσης μας σε συνάρτηση με τη διανομή που…
35
HAWK | Τρί, 03/31/2009 - 21:40

[ΦΗΜΗ] p2p συλλήψεις σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη

Τι εγινε ρε παιδια??!! Άρχισαν τα όργανα για τους Έλληνες χρήστες μετά από πρωτοφανή στα Ευρωπαϊκά χρονικά εισαγγελική εντολή με την οποία ήρθη το τηλεπικοινωνιακό απόρρητο χιλιάδων χρηστών στην…
20
marlene | Τρί, 02/24/2009 - 14:04

Κάρτα για ασύρματη σύνδεση Belkin 802.11g μοντέλο F5D7010 και λειτουργικό.

Μήπως μπορείτε σας παρακαλώ πολύ να μου πείτε με ποιο λειτουργικό σας δούλεψε, ( έαν σας έχει δουλέψει), αυτή η κάρτα; Έχετε να μου προτείνετε ένα λειτουργικό με το οποίο ξέρετε στα σίγουρα ότι η…
2
marlene | Δευ, 02/09/2009 - 15:10

Έχει η netgear wireless laptop card wg511ge drivers για linux;;

Ένας γνωστός μου ρωτάει αν μπορεί να αγοράσει την netgear wireless laptop card wg511ge για να την χρησιμοποιήσει με το ubuntu studio 8.04 που έχει.. Επειδή δεν έχω υπόψιν μου τι παίζει με αυτό το…
1
thk | Δευ, 08/04/2008 - 17:04

Προτάσεις για αλλαγη παροχου internet - περιοχη πειραιας - πρ.ηλιας / καστέλλα

Υστερα απο μακροχρόνια σχεση με τη vivodi και επειδη ύστερα απο αλλαγη που μου κανανε στον εξοπλισμο το internet πεφτει ανα 5 λεπτα, και επειδη αν και ήταν αυτοι που αλλαξανε το εξοπλισμο με…
2
brave | Δευ, 08/04/2008 - 08:48

connex, στου κουφου την πορτα... ( παρ' την πόρτα και φύγε..!)

Ισως ειμαι απο τους λιγους που προτιμουν να πληρωνουν ενα σκασμο ευρω προτιμοντας τον ΟΤΕ, ομως οσο κι αν δοκιμασα τους "εναλλακτικους" δεν καταφεραν να με πεισουν με αποθεωση τη forthnet που με…
32