Linux για Pocket PC

Constantinos | Κυρ, 01/13/2008 - 23:05 | 1' | 7

Ψαχνω να βρω κατι σε linux που να τρεχει σε pocket pc, μα εχω πελαγωσει!! Υπαρχει καποια προταση??

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

dimitris] Εξαρτάται από το τι pocket pc έχεις.

Eνα H/P ipaq -rz1710- pocket pc. Δεν ειναι & ιδιαιτερα διαφωτιστικη η Η/Ρ, στο site της,ομως! Στο δε: hp.com/go/linux , τιποτα! Στη δε Η/Ρ gr, εκτος απο εναν ανθρωπο, ΟΛΟΙ οι αλλοι, εχουν μαυρα μεσανυχτα, απο linux. (το εχω εξακριβωσει, καποιες φορες, με το laptop μου)! constantinos2007-3-12 17:4:20

Για να μη μεινει ετσι το θεμα. Σχετικα με pockets ριξτε μια ματια στις διανομες: GPE & PDAXROM. Eμενα μου κανανε & οι δυο. 

Να υποθέσω δηλαδή ότι το pocket PC μου (Mio 168) δεν έχει καμία τύχη να αναγνωριστεί με τα win ME του από το PCLOS???

Όχι τίποτε άλλο αλλά έχω μέσα πρόγραμμα πλοήγησης και θα βοηθούσε να μπορώ να έχω ένα backup.

Γιατι να μην αναγνωριστει???
Το συνεδεσες??
Για δοκιμασε & αν δε γινει κατι, θα σου πω να κατεβασεις ενα-δυο πραγματακια με το Synaptik (που δε τα θυμαμαι τωρα, για να ειμαι ειλικρινης).
Μα για δοκιμασε το & τα λεμε, Φιλιππε.

Το έχω ήδη δοκιμάσει, δεν το "βλέπει" καθόλου.  Έχω μέσω synaptic κατεβάσει το αντίστοιχο Active Sync αλλά όταν του λέω να κάνει search new device κολλάει.

Μήπως έχει να κάνει με ntfd mount?  Δοκίμασα κάποια πράγματα πριν καιρό αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

το ιδιο προβλημα εχω κι εγω με το Mio 701..
Καποια πραγματα γινονται ενω καποια αλλα οχι...
Στο lap εχω και xp-ια οποτε οτι θελω το κανω απο κει... (μη φορτωνω σε εικονικες μηχανες drivers για κατι τετοιο)