Update Playonlinux

chisao | Τετ, 09/29/2010 - 01:49 | 1' | 4

Ο τίτλος είναι και η ερώτηση....Μου βγάζει το playonlinux ότι υπάρχει καινούριο update αλλά δεν με αφήνει να το επιλέξω ούτε γενικότερα να του κάνω τίποτα....είναι απλώς εκεί και μάλιστα από τα αριστερά έχει το μπλε κυκλικό βελάκι του restart.Γίνεται update κάπως ή πρέπει να κατεβάζω κάθε φορά τη νέα έκδοση να απεγκαθιστώ την παλιά και να εγκαθιστώ την καινούρια?Και αν πρέπει να την κάνω έτσι τα εγκατεστημένα που έχω τί θα γίνονται?

Η εντολή playonlinux-cmd --update απλώς μου έλεγξε αν υπάρχει update δεν εγκατέστησε τίποτα.....

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Αν θελεις μπορεις να περασεις τη νεοτερη εκδοση, ειτε κατεβαζοντας το .deb απο εδω http://www.playonlinux.com/en/download.html

και το κανεις εγκατασταση, ή περνωντας τα αποθετηρια, και κανοντας αναβαθμιση!

Η τελευταια εκδοση στα Αποθετηρια ειναι η 3.7.3.1

ενω απο το επισημο site η 3.8.3

 Ναι οκ, αλλά αν κατεβάσω το .deb πρέπει να αφαιρέσω το παλιό και μετά να περάσω το καινούριο?και αν το κάνω έτσι, ότι έχω εγκατεστημένο λογικά θα χαθεί...ή μήπώς το περνάω από πάνω από το παλιό?

Απλα κατεβαζεις το .deb και το κανεις εγκατασταση!

Αλλα αν θελεις να γινεται αυτοματα η αναβαθμιση σε καθε νεοτερη εκδοση, καλυτερα να περασεις τα αποθετηριο!

Οι ρυθμισεις που εχεις κανεις, βρισκονται στο κρυφο φακελο στο home σου, οποτε δεν θα επιρεστουν καθολου!