Κάποιο Καλό MMORPG

LiNuXReVoLuTioN | Κυρ, 05/23/2010 - 23:49 | 1' | 3

 Παιδιά ξέρετε κάποιο καλό mmorpg που να παίζει σε linux μέσω wine ή να υπάρχει έκδωση για linux που να αξίζει να ασχοληθεί κάποιος;

Υ.Γ. Ψάχνω κάτι που να μην είναι βαρετό και κυρίως να χαίρομαι να παίζω και να μην προσπαθώ να ανέβω επίπεδο με την ελπίδα πως στα μεγάλα επίπεδα αρχίζει το καλό παιχνίδι...
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

 Είναι ένα καμένο ειρηνικό και πολύ χαλαρωτικό mmorpg το οποίο λέγεται "a tale in the desert 4". H φάση είναι ότι υπάρχει έκδοση για linux αλλά για 24 ώρες. Μετά θα πρέπει να πληρώσεις. Το πόσο δεν το ξέρω...

Αν θες ξύλο υπάρχει κλασικά το savage 2 που είναι δωρεάν αλλά και το hon που πλέον πρέπει επίσης να πληρώσεις. Τσέκαρε αυτά και αν δεν σου κάνουν σου έχω και άλλα...

 το πρώτο δεν το θέλω επειδή πληρώνω το savage δεν μου πολυάρεσε το hon δεν μου άρεσε καθόλου...

Ρίξε μια ματιά εδώ. www.eternal-lands.com. Το παιχνίδι παίζει και σε Linux και σε Win και σε Mac.

O client είναι open source. Μπορείς αν θες και να κατεβάζεις τη CVS του παιχνιδιού.

Στο game θα με βρεις σαν agis29. Για να μου μιλήσεις, αν χρειαστείς βοήθεια γράψε /agis29 msg.

Γραμμένο σε C είναι και χρησιμοποιεί SDL και Open GL.

Το παιχνίδι είναι δωρεάν ενώ πέρα απο Έλληνες υπάρχεικαι το LNX guild ;)