Bitorrent

linuxgr | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23 | 1' | 5

geia sas filoi mou

h8ela na rotisw ean exei akousei kanenas  oti h bittorrent dini ta stoixeia ton user pou katebazoun paranoma torrents (games , mp3) ? auto to akousa apo ena torrent pou katebazw mp3 kai h8ela na ma8w kata poso ali8euei exete akousei kati??

linuxgr2007-9-13 17:49:53

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

  Αυτό που λες εσύ έχει ακουστεί για το μtorrent και κυρίως μετά την έκδοση 1.6.1 .Όμως η εταιρία (του μtorrent ) έχει εξαγοραστεί από την bittorrent η οποία έχει βάζει ένα λογισμικό που μπορεί (όχι αναγκαίο) να στέλνει πληροφορίες στην RIAA/MPAA για το τι κατεβάζεις.Ακόμη η bittorrent είναι 'κομμάτι' της MPAA οπότε τρέχα γύρευε.Πάντως αν θέλουν να σε βρουν σε βρίσκουν αφού όταν κατεβάζεις από torrents η IP σου φαίνεται οπότε ξέρει οποισδήποτε τι κατεβάζεις κ.λπ.Και δεν νομίζω να στραφούν σε απλούς χρήστες παρά μόνο σε εταιρίες ή ακόμη και σε trackers.(Παρά το γεγονός ότι βγήκαν ως νόμιμοι από τα δικαστήρια)

Ουδεμια πληροφορια, μπορει να δωθει για οτι αφορα παρανομο λογισμικο.
Oτι αλλη βοηθεια, θελεις σχετικα με Torrents, θα τη βρεις >> ε δ ω <<
-Φιλε, liux.gr, γραφε Ελληνικα, σε παρακαλω.Αν δε σε βοηθαει το keyboard που εχεις, κοιτα εδω:
Μικρο How to για το Forum

  Mα γιατί  όλοι έχουν συνδέσει την dsl γραμμή με το 'κατέβασμα' αρχείων μουσικής,προγράματα κ.λπ.Τα τόρρεντς στην αρχή που εμφανίστηκαν χρησιμοποιούνταν για νόμιμη χρήση και δεν υπήρχε λόγος για έλεγχο στο 'κατέβασμα'.Μετά κάποιες εταιρίες το εκμεταλλεύτηκαν αυτό και χρησιμοποιήσαν τα τορρεντς για 'κακό' σκοπό με αποτέλεσμα η κατάσταση να φύγει αρκετά από τα όρια.Οπότε πιστεύω μια χαρά είναι αυτό το μέτρο.Τεσπα όπως είπα και παραπάνω άμα θέλουν να σε βρουν το κάνουν και χωρίς αυτό το λογισμικό αφού φαίνεται η ΙΡ σου,ακόμη ποιος σε εγκυάτε πως δεν έχει μπει σε αλλά τορρεντ και απλώς δεν έχει βγει η φήμη .

Θέλω ένα πρόγραμμα με το οποιο να κατεβάζω torrent.Eχετε να μου προτείνεται κάποιο?

εγω το ktorrent χρησιμοποιω αν και υπαρχουν και τα: azureus, bittorrent  και αλλα