Τα παιδιά του Linux Inside!

Antoni4040 | Τρί, 09/20/2011 - 16:02 | 1' | 15

Από ότι έχω καταλάβει, υπάρχουν μέλη του Linux Inside, τα οποία είναι παιδία (10-18 ετών)! Εγώ, π.χ., είμαι 13 ετών, ασχολούμαι με το Linux εδώ και ένα χρόνο και με ενδιαφέρουν πολύ ο προγραμματισμός, τα OSs, το Penertation Testing και φυσικά TO LINUX!!! Θα ήθελα να δω τους υπόλοιπους "ανήλικους" αυτού του forum τι έχουν να πουν... φυσικά, οι γνωστοί dsyrmalis, dimitris, nuclear κ.α. μπορούν και αυτοί να πουν την γνώμη τους...    

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Δεν κανει ο διαχειριστης και μια ενοτητα για παιδια???  κανενα site του ειδους δεν εχει τετοια θεματικη ενοτητα

Παιδί είσαι, vriareos? Αν είσαι, κάνε τον κόπο να γράψεις κάτι περισσότερο...

Εγώ που αισθάνομαι παιδί μπορώ να πω κάτι? Χαίρομαι που άτομα 13ων ετών ασχολούνται με κάτι περισσότερο (πολύ περισσότερο μάλιστα) από ένα call of duty. Αυτά...και αποχωρώ κάνοντας τόπο στα νιάτα!

Thx, amas.md! Αλλά μου φαίνεται λογικό, αφού, όπως και να το κάνουμε, ο Η/Υ είναι το εργαλείο του μέλλοντος... Που ξέρεις, μπορεί ο Τριτος Παγκόσμιος Πόλεμος να γίνει μέσα από Υ/Η...  

Ως τώρα είμαι ο μοναδικός ανήλικος στην συζήτηση... Παράξενο... Σε προηγούμενη συζήτηση που είχε να κάνει με την ηλικία ήταν κάποιοι που έλεγαν πως είναι 13, 17 κτλ. Πού χάθηκαν?

Αντώνη για αυτά τα θέματα αρμόδιος είναι ο αρχισυντάκτης ο Δημήτρης. Ας υποθέσουμε όμως πως μπαίνουν  και κάποια θέματα για παιδιά. Τι θα ήθελες να περιλαμβάνουν;
Σε ρωτάω γιατί με μπέρδεψες λίγο αφού μιλάς για Penetration Testing που δεν είναι για παιδιά 13 ετών :)

Μην ξεχνάς, dsyrmails, πως ο vriareos πρότεινε να υπάρχουν θέματα για παιδιά... Και όταν μιλάω για penetration testing εννοώ ότι προσπαθώ να "χακάρω" OSs που έχω στον Η/Υ μου σε virtual machines ή στον Η/Υ ενός φίλου μου που μου έχει δώσει άδεια (τι πρωτότυπος τρόπος να περνάει κανείς τον ελεύθερο χρόνο του,ε ;)... 
Και τι εννοείς με το "Αντώνη για αυτά τα θέματα αρμόδιος είναι ο αρχισυντάκτης ο Δημήτρης." ?
Έκανα κάτι που δεν θα 'πρεπε?

Δεν θέλω να το παίξω έξυπνος και μακάρι να κάνω λάθος , αλλά αν κρίνω από το ανηψάκι μου και την παρέα του που είναι δεκατριάρηδες ο τρόπος που γράφουνε είναι κάπως έτσι:

soZ , cu ,  +mena , ktlbs ....

επαναλαμβάνω , μακάρι να κάνω λάθος .

 

Αντώνη δεν έκανες κάτι κακό ούτε σε "μαλώνω" για το penetration testing. Αλλά τι είδους θέματα θα ήθελες για παιδιά; Κάτι σε σχέση με το σχολείο; Παιχνίδια; Το Penetration Testing δεν είναι παιδικό θέμα. 

Δεν κατάλαβες καλά, dsyrmalis... Εγώ τουλάχιστον, δεν θέλω "θέματα για παιδιά". Στο κάτω-κάτω, παιδιά που πέρνουν το Linux Inside μάλλον δεν χρειάζονται "θέματα για παιδιά". Επίσης, τα παιδιά που παίρνουν το Linux Inside μάλλον μετριούνται στα δάχτυλα... Πάντως, μια και ρώτησες, καλό θα ήταν να βάζεται πού και πού "εισαγωγικά θέματα" για τους αμύητους και να απλουστέυσετε κάποια δύσκολα (σχετικά) θέματα...
Επίσης, δεν θα ήταν άσχημη ιδέα να βάζατε στο φόρουμ και μια ενότητα για παιδιά (όπως πρότεινε ο vriareos), όπου θα μπορούν να συναντιούνται και να ανταλλάσουν απόψεις παιδιά που ενδιαφέρονται περισσότερο για τους Η/Υ από το συνηθισμένο. 
Πάντως εμένα το Linux Inside μ'αρέσει και όπως είναι! Cool