Συνάντηση.

alfisti | Πέμ, 09/04/2008 - 23:34 | 1' | 56

με αφορμή καί την αποχώρηση τού Δημήτρη από το περιοδικό.

καί επειδή ....   (κενό. βάλτε ότι θέλετε).

τι λέτε?

γιά καφεδάκι στο θησείο, ένα ωραίο απογευματάκι, όσο κρατάει ο καιρός?

(καί κάθε άλλη πρόταση βέβαια δεκτή).

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Εγώ είμαι μέσα, εκτός σήμερα και αύριο. Π.χ. Κυριακή απόγευμα;

--
Where is the ripcord, the trap door, the key?
Where is the cartoon escape-hatch for me?

εγω ειμαι μεσα απο Δευτερα... ΣΚ μου ειναι δυσκολο

[oprime@dexter]$uname -r|awk '{print $1}'

Εγώ για καφέ δεν είμαι πολύ σίγουρος

...για τίποτα ουζάκια όμως !!!!
;-)

Απόγευμα εεεε??

διαολε.........πεφτω μακρια. οπως και να εχει καλα να περασετε (και καμια φωτο ε).

που πας ρε δημητρη? (το σκεφτηκες καλα ωρε?)

Και εγώ μακριά είμαι... αλλά 19-20 θα είμαι Αθήνα αν παίξει τότε κανένα καφεδάκι ή σχετικό...

-------

alea jacta est!

Κύριε Δημήτρη μας, συντονίζατε ολόκληρο περιοδικό.
Γιά κανονίστε λοιπόν.
Εγώ, όποτε θέλετε είμαι free γιά να ξέρετε.

====

the hamster's is out there

http://hamster.tuxhost.gr/

καλά, από τους 80τόσους, κανένας δεν έχει ένα 2ωράκι γιά καφέ (η... γιά ούζο εντάξει), καί την περιέργεια να δεί επιτέλους τις φάτσες των άλλων? :)

====

the hamster's is out there

http://hamster.tuxhost.gr/

Οκ, τι λέτε για την προσεχή Τετάρτη το απόγευμα/βράδυ που τα μαγαζιά θα είναι κλειστά και η κυκλοφορία κάπως πιο άνετη;

--
Where is the ripcord, the trap door, the key?
Where is the cartoon escape-hatch for me?

count=0;

luckyb = "mesa gia Tetarti apogeyma";

for every user in linuxinsider.gr/forum
{
   if (user == "mesa gia Tetarti apogeyma" )
                       count++;
}

cout << "count = " << count << endl

. . .

count = 1

:-)

Καλά να περάσετε τότε, βάλτε και καμιά φωτογραφία για μας τους υπόλοιπους!

-------

alea jacta est!

Καλά να περάσετε παιδιά,δυστυχώς μας χωρίζουν 359 χιλιόμετρα και δεν μπορώ να έρ8ω,αν και το ήθελα αρκετά :).

--------------------
happy_linux_downloads

Κι εγώ μέσα! Εξ' άλλου το είχα προτείνει και παλαιότερα! :) Ωρίστε περίπου ώρα και σημείο.

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

Εεεε .. για πότε λέτε νά ' ρθω και εγώ.. ( ξέρετε βόσκαγα στις παραλίες αυτές τις μέρες και δεν το είδα... )

Εμ, για Τετάρτη, περιοχή Θησείου, που βολεύει και τον alfi και γενικότερα είναι ok για όλους.
Τώρα, ώρα...ξέρω γω; 7 είναι καλά;


people_so_far = { alfi, luckyb, ippokratis, marlene, slackware, x-editor };
count_so_far = people.size() ;

--
Where is the ripcord, the trap door, the key?
Where is the cartoon escape-hatch for me?

Να περασετε καλα και να πιειτε κι ενα ουζακι για μας τους αποκεντρωμενους.

---

always look on the Tux side of life

Καμία αντίρηση γιά Θησείο, 7.00.

====

the hamster's is out there

http://hamster.tuxhost.gr/

Ε Ε Έρχομαι!!! Μια χαρά είναι στις 7.00 ... :)
Στο σταθμό θα συναντηθούμε;;

Σταθμός Ηλεκτρικού (Θησείο) στις 7 της Τετάρτης (αυριο) λοιπόν ;)

--
Where is the ripcord, the trap door, the key?
Where is the cartoon escape-hatch for me?

Γιατι οχι σε ενα καφε, σα την αλλη φορα, που θα ειναι ολοι πιο ευκολα... αναγνωρισιμοι, απ' οτι στο σταθμο, που θα εχει πιο πολυ περιφερομενο κοσμο?
Αλλωστε τη πλατεια του Θησειου ολοι τη ξερουν & ειναι λιγα μετρα πανω απο το σταθμο.
Τον Alfisti, θα παω να τον παρω εγω, ειναι τσεκαρισμενο, οτι ειναι γουρλης στο παρκαρισμα.
Με τη παρουσια του & μονο σε ακτινα 100 μετρων, βρισκετε θεση για parking!!

Όπου θέλετε - αν προτιμάτε να βρεθούμε κατευθείαν σε καφετέρια, ΟΚ - προτείνετε κάτι (π.χ. Daluz που έχουμε πάει επανειλημμένα;)


people_so_far = { alfi, luckyb, ippokratis, marlene, slackware, x-editor, constantinos };
count_so_far = people.size() ;

--
Where is the ripcord, the trap door, the key?
Where is the cartoon escape-hatch for me?

To καλυτεροτερο νομιζω, στο cafe...
Ρε παιδια, να... θυμαμαι πριν 2 σχεδον χρονια, που ειμασταν μολις 15 ατομα εδω, που μιλαγαμε για πραγματα που τωρα θεωρουνται δεδομενα.
Τις φορες, που με..."μαλωνε" ο Δημητρης.
Το μοιρασμα καποιων σκεψεων, ιδεων...
Τελικα τα περιοδικα & τα φορουμ & ολα εχουν ψυχη.... Μα τη ψυχη που τους δινουν οι ανθρωποι που τα φτιαχνουν, που τα στηνουν.
Η αγαπη που το κανουν.... Αυτο ειναι σαν... αυρα & μεταδιδεται, φαινεται!!!
& για οσους δε το εχετε σκεφτει ποτε σας, το περιοδικο, που περιμενετε καθε διμηνο, το φορουμ αυτο εδω, εχουν φτιαχτει πρωτα απ' ολα με αγαπη... Ισως ειναι μια απο τις λιγες φρες που το κερδος μπηκε σε δευτερη μοιρα.
Οτι καποιες απο τις διανομες που εχετε Ελληνικες μεταφρασεις, πια, γι' αυτες οφειλονται σε ανθρωπους, που στησαν ολο αυτο? (με τη ψυχη τους).
Εχετε δει τις λιστες της Hellug???
Εχω ενα laptop, παληο πια, μα αγαπημενο. Ετρεξε το πρωτο μου linux, εκει που πιστευα οτι ποτε δε θα τα καταφερω να μπω στο internet (δε μιλαγαμε για dsl, τοτε), παιδευτηκε ανθρωπος (& οχι λιγη ωρα), που εστησε οτι λεμε παραπανω & τα καταφερα???
Εχω καποια screens, απο το παληο forum. Ωραιες στιγμες... Καποια στιγμη θα τα σηκωσω....
Τη Τεταρτη λοιπον....

Όχι στο σταθμό να συναντηθείτε και για να γνωριστείτε θα κρατάτε περιοδικά σχετικά με Linux ίσως και καπελάκια μπλουζάκια, αυτοκόλλητα... μένουμε που μένουμε οι μακρινοί στην απ'όξω κάντε κάτι εσείς για τη διαφήμιση, εγώ δηλαδή γιατί διαβάζω το ELF στην καφετέρια;

-------

alea jacta est!

Άντρες... στον σταθμό θα συναντηθούμε.. Μην με τρέχετε τώρα στα καλντερίμια να ψάχνω καφετέριες. Εμένα θα με γνωρίσετε. Μοιάζω στην Magica de Spell. ( το έχουμε πει αυτό δεν με χάνετε).
Ο Ιπποκράτης είπε ότι θα έρθει πιο αργά γιατί έχει δουλειά οπότε του κάνουμε ένα τηλέφωνο από όπου καθίσουμε..

(Χμμμ, εδώ Ρόμπαξ! Ενδιαφέρομαι! Πληρώνω όσο-όσο!) :P

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

παιζει και εγω να αργισω να ερθω...λογο δουλειας. ελπιζω να σας προλαβω

[oprime@dexter]$uname -r|awk '{print $1}'

Κατάλαβα από καφέ ξεκινήσατε σε ποτό θα καταλήξετε!

-------

alea jacta est!

OK! Θα το παίξω Σολομώντας. Στις 7 στον σταθμό (δεν θα χαλάσουμε το χατήρι στην μοναδική μάγισ... συγνώμη γυναίκα της παρέας), καί από κεί, βούρ γιά το daluz (Αποστόλου Παύλου καί Hρακλειδών αν δεν κάνω λάθος). οπώτε ... όποιος προλάβει όπου προλάβει..

Κάποιοι θα αργήσουν αλλά εγώ μέχρι 22.00 περίπου γιατί επαγγελματικές υποχρεώσεις.

Μπορώ να σας πληροφορήσω ότι θα είμαι με την βερμούδα μου καί μπορντω-βυσινι μπλούζα (ξέρετε εμείς οί άντρες με τα χρώματα!!).

Πληροφοριακά: ποδήλατο δεν ξέρω αν θα κρατάω γιατί αποκλείεται να το αφήσω κάπου πού δεν θα έχω οπτική επαφή μαζί του.

Marlene, να κρατάς μία σκούπα.

Dimitri να κρατάς την Ελένη.

Ο Ipokratis να εκφωνεί τον όρκο.

slack sorry δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι.

Ο constantinos μέεεεεεεεχρι να παρκάρει, ίσως προλάβει.

luckyB, είσαι κωλόφαρδος, θα μας βρείς.

====

the hamster's is out there

http://hamster.tuxhost.gr/

Riziti πάρε αεροπλάνο και έλα... που κολλάς δηλαδή! Λοιπόν έτσι και αλλιώς θα τραβήξει μέχρι πιο αργά γιατί μέχρι να μαζευτούμε, να σύρουμε τα πτώματα μας και να πάμε εκεί που λέτε, ( που ούτε και θυμάμαι που είναι δηλαδή), θα μας προλάβουν όλοι. Άντε και εγώ άμα τα καταφέρω θα φέρω και παρέα να γίνουμε περισσότεροι..

Καλά Ιπποκράτη.. κοίτα φωτογραφία που σου βάλανε εδώ... ! χα χα χα χα

Η δικιά σου όμως είναι το κάτι άλλο... Τον αλφίστι τον ρίξατε, δεν είχατε ένα τετράφυλλο τριφύλλι να βάλετε; ε, cuore sportivo?

-------

alea jacta est!

Με πράσινο μαλλί ρε συ;; Λες και μου χάλασε η βαφή... Ρόμπααααααααααααααα... χα χα χα

Μη πάρετε κανα λάπτοπ και γίνετε ρεζίλι :P :P :P χαχ τρελοπαρέα !!!

--------------------
happy_linux_downloads

Ti;; και εγώ που έλεγα να σας φέρω τον Peppe μου.. ( να πάθει κρίση ο Δημήτρης! )

Στις 7 στο σταθμό του Θησείου λοιπον. Τα' λέμε!

--
Where is the ripcord, the trap door, the key?
Where is the cartoon escape-hatch for me?

Τα είπαμε και περάσαμε υπέροχα! Δεν ήμασταν πολλοί: Marlene, magos, dimitris, eleni, luckyb, η σύζυγός του η Δήμητρα, alfisti κι εγώ.
Ελπίζω την επόμενη φορά να είμαστε περισσότεροι...

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

Α, ναι, ξέχασα τον Peppe (θα με φάει η marlene! :P :P )

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

Eιλικρινα λυπαμαι, που τελικα δε μπορεσα, χθες να παρεβρεθω.
Για αλλη μια φορα η δουλεια μου, μου επεβαλε τους δικους της ρυθμους, σε βαρος της προσωπικης μου ζωης, οπως αλλωστε γινεται πια, παραπανω απο 1 χρονο.
Θα ηθελα. ομως να ακουσω εντυπωσεις, πως τα περασατε, τι ειπατε... ολα!!!

Μια χαρά ήταν - τα' παμε ωραία, γελάσαμε και γνωριστήκαμε κι από κοντά - αντε και τον άλλο μήνα (αλλά σε ένα μέρος με λιγότερη ένταση μουσικής....) ;)

--
Where is the ripcord, the trap door, the key?
Where is the cartoon escape-hatch for me?

δύο εκκρεμότητες αναπάντητες.

1. γιά ... καλό καφέ σε τέλειο περιβάλον (υπαίθριο) : Πανός 4 Πλάκα, 2 βήματα από τον σταθμό Μοναστηράκι. (Ξέρετε στούς Αέρηδες).

2. μλουζάκι fedora? ναί βέβαια dimitri. γιά να ρωτήσουμε αν έχουμε κανένα μεγαλούτσικο (έως... μεγάλο).

====

the hamster's is out there

http://hamster.tuxhost.gr/

ippokratis]...Δεν ήμασταν πολλοί: Marlene, magos, dimitris, eleni, luckyb, η σύζυγός του η Δήμητρα, alfisti κι εγώ....

Εσύ θα με παντρέψεις πριν την ώρα μου !!!

Ippo, περιμένουμε φωτογραφίες (...και για να μην τις ανεβάσεις εδώ και εκτεθούμε :-p, έχεις pm)

Εδώ εδώ!!! Ο λαός απαιτεί διαφάνεια!!!

Και εσύ παιδί μου τι αγχώνεσαι για το γάμο; Λες και θα σε ρωτήσουν; Μόλις αποφασίσει η μέλλουσα ότι ήγγικεν η ώρα δεν σε σώζει ούτε χάρη από τον Κυβερνήτη της Καλιφόρνιας...

Tip: αν δεν υπογράψεις μετά την τελετή, δεν πιάνεται!

-------

alea jacta est!

Ρε παιδιά, λόγω φόρτου εργασίας, δεν είμαι σε θέση να παίρνω χαμπάρι όλα τα post, με αποτέλεσμα να χάνω τα πιο σημαντικά όπως αυτό... Δεν γίνεται να ανακαλυφθεί κανένας άλλος τρόπος να συνεννοούμαστε? PM, ανακοίνωση στην πρώτη σελίδα κ.τ.λ.???

Έχω μείνει με το παράπονο τώρα...

luckyb]Εσύ θα με παντρέψεις πριν την ώρα μου !!!

Καλά θα σου κάνω! Εσύ λυσσάς κάθε φορά "πάω να δω τη γυναίκα μου" και "δεν έχω δει καθόλου τη γυναίκα μου" και "να δω και λίγο τη γυναίκα μου"! :D

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!