Κλείστε το Hotmail σας

DimitrisV Channel | Τρί, 09/04/2012 - 15:15 | 1' | 9




1.Πηγαίνουμε στο ακόλουθο link:
συνοπτικές πληροφορίες λογαριασμού

και κάνουμε σύνδεση στον λογαριασμό μας με το Windows Live ID που θα μας ζητηθεί.

2.Αφού συνδεθούμε,θα βγούμε σε μία καινούργια σελίδα όπου κάτω κάτω μας έχει κάποιες "Πρόσθετες Επιλογές".

3.Επιλέγουμε την επιλογή "Κλείσιμο Λογαριασμού"

4.Μετά στην σελίδα που θα μας οδηγήσει,θα διαβάσουμε το τι θα συμβεί μετα το κλείσιμο του λογαριασμού μας και αφού είμαστε σύμφωνοι με όλα αυτά,θα βάλουμε πάλι τον κωδικό μας κάτω κάτω και θα πατήσουμε την επιλογή "Ναι".


Ο λογαριασμός μας τότε αυτόματα θα διαγραφεί

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: 2 (ψήφοι: 1)

Σχόλια

OK, καλή η πληροφορία. Δεν θα έπρεπε να εξηγήσεις όμως γιατί "προτείνεις" να κλείσει κανείς το Hotmail του; Και τι να επιλέξει στη θέση του;

 ναι οντως . διαβαζω τον τιτλο του αρθρου, και λεω κατι τρεχει εδώ...  και τελικα τιποτα...    ρε παιδια  να ειναι κατι ουσιας βαλτε το αν ειναι κατι ,,,,, αλλο  σκεφτειτε το  καλά και αποφασιστε αν αξιζει και γαιτί να το βαλετε. ετσι  διατηρουμε και  επιπεδο και στο σωστο τομεα..

@dimitris ,
Αν δεν το θέλει (πχ εγώ)

@hellaspc1 ,
 Είναι στην κατηγορία Tipς 7 όχι Ειδήσεις !

@Antonio4040 

GoogleMail(Gmail) 

Το οποίο Gmail είναι ένα από τα ίδια και χειρότερο.. Και συνδέει τους πάντες και τα πάντα στον ίδιο λογαριασμό, και αν δεν έχεις gmail δεν μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό στο youtube κτλ κτλ κτλ..

 

Η αλήθεια είναι ότι όποια εταιρία περάσει μπροστά αποκτάει κατευθείαν μονοπωλιακές τακτικές.. Εγώ θα συμβούλευα.. κλείστε και το gmail..

Πωλούνται ταχυδρομικά περιστέρια με δώρο usbflash για μεταφορά δεδομένων Laughing
Πληροφορίες εντός.

Γιατί το λες αυτό.. ένα σωρό web mail υπάρχουν να ανοίξεις λογαριασμό ορισμένα πολύ γρήγορα και πολύ ασφαλή..

Κάνε ένα ψαξιματάκι στο δίκτυο να δεις τι έχει να σου βγάλει..

Ετσι το είπα χωρίς λόγο
Προσωπικά πιστεύω ότι και να μην έχεις γμαιλ πάλι με κάποιο τρόπο συνδέουν τις επισκέψεις σου
σε οποιοδήποτε sitε.
Δες για παράδειγμα το FB όταν κάνεις login και μετά πας σε κάποιο blog-site (χωρις να ακολουθήσεις link από το FB) και πας να αφήσεις σχόλιο, σου έχει προτινόμενο όνομα αυτό που έχεις στο fb
Αρα συνδέθηκε ο λογαριασμός σου με αυτή σου την επίσκεψη.

 Δεν έχω λογαριασμό στο fb οπότε θα σε γελάσω για το τι ακριβώς κάνει. Δεν έχω λογαριασμό ούτε στο gmail, για τους λόγους που περιγράφεις, επειδή συνδέει τα πάντα με τα πάντα..

Μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτά.. :)