Μουσικη. Θελω μουσικη!!!

Constantinos | Κυρ, 01/13/2008 - 23:22 | 5' | 2

Eρωτηση:

-Μου αρεσει πολυ & θελω να τα: βλεπω/ακουω/παιζω/'καιω'/μετατρεπω/ραδιοφωνο/βιντεο,

Θελω να τα κανω, ολα τεσπα.

Οτι ηξερα & ακομα περισσοτερα! Μπορω???

Απαντηση:

-Ουουου!!!!

Τι να σου λεω, τωρα...Γι' αυτο, ακριβως,(για να μη σου λεω ) κοιτα, δες ονοματα εφαρμογων, 'δωστες' στο Synartik & θα δεις τι ειναι & κανει η καθε μια!!Μη σε παραξενεψει που θα δεις & εφαρμογες multimedia & απο kde & απο gnome. Γινεται, ευκολα & απλα, με το Synaptik, παντα!! .

Κοιτα τωρα:





By kkigk at 2007-07-16


Ολα αυτα που βλεπεις,επανω,  ειναι εφαρμογες ηχου, που μπορεις να τις δεις απο το Synaptik, τι κανει η καθε μια (πρακτικα αδυνατο, να γραψω κατι για ολες!)

Δες & τι εχω στον browser μου, σχετικα:







By kkigk at 2007-07-16


Αυτο που σε ενδιαφερει ειναι:  conectbar - all musik - i tunes.Aν διαβασεις, πιο κατω, εκει που τα ξανασυζηταμε στο forum, θα δεις που & πως μπορεις να τα βρεις/κατεβασεις.

Ερωτηση:

-Ωραια, μας εφτιαξες τωρα, εγω σου ειπα οτι θελω & εικονα, να βλεπω, να παιζει & η καμερα μου, ΟΛΑ σου λεω!!



Aπαντηση:

-Ok! Σε καταλαβαινω, απολυτα!! Ξανακοιτα, λοιπον (& Synaptik, ε?? Ειπαμε, ευκολα!!

): 
Οτι βλεπεις εδω, αφορα εικονα. & παλι μπορεις να δεις ονοματα εφαρμογων & με το Synaptik δες τι κανει η καθε μια & οτι νομιζεις οτι χρειαζεσαι η σου κινησε τη περιεργεια, κατεβασε!!




By kkigk at 2007-07-16

 * Exω & Μyth tv (με τα...παρελκομενα), αν δεν... επιασες το υπονουμενο, στην εικονα, απο πανω...

Eρωτηση:


-Mα τι λες τωρα??? Αρχιζω, να κατεβαζω!! Φωτια στο Synaptik!! & δε μου λες, εσυ που το εχεις ψαξει τι...προτεινεις???

Aπαντηση:

-Αχα, δες (& διαβαζε, ονοματα εφαρμογων! Τα λογια ειναι φτωχεια, ειπαμε!!):

-Αυτο που βλεπεις εδω, ειναι απο τα αγαπημενα μου & ειναι το: Banshee Musik Player>>>




By kkigk at 2007-07-16





By kkigk at 2007-07-16

>>& (τα παντα) player & radio (αξιολογοτατο, κατα τη γνωμη μου, μα δυστυχως οχι τοσο-τοσο γνωστο!)



-To υπεραγαπημενο μου: 
Last Fm!!!


By kkigk at 2007-07-16


-& μη ξεχνας & αυτο, ε??:

To φοβερο: Songbird: Ενας μουσικος browser (firefox): Ψαχνεις/βρισκεις/aκους/κατεβαζεις, ολα!!




By kkigk at 2007-07-16

>> pc:Aφιερωμενο στον Δημητρη!!(Διαχρονικο.'Σημαδεψε' εποχες!! Εσπασε ταμεια!!)


Eρωτηση:


-Ξερω γινομαι κουραστικος, μα δεν υπαρχουν & αλλες λεπτομερειες στα εδω forums??

Aπαντηση:

Γινεσαι

( ), μα τι να κανω?? Φυσικα & το συζηταμε!!

-Παρε μια ιδεα σε αυτο το forum   &    σε αυτο!!!  & θα επαναλαβω ΟΛΑ αυτα (μα & αλλα-αληθεια!!-) υπαρχουν στα repos της διανομης σου!!


Eρωτηση:

-Δε μας ειπες τη διανομη σου, κλπ..

Aπαντηση:

-Ειναι το PCLinuxOS, μια διανομη ευχρηστη & για τον πιο αδαη χρηστη (spam ) & εχει default γραφικο περιβαλλον το KDE.. & εχει διαχειριστη πακετων το Synaptik, oπως εχουμε, ηδη, πει. Aυταααααα...



& αντε για να μη λες θα σου πω & για τη Pandora: ειναι μια εξελιγμενη μηχανη αναζητησης, που μπορεις να ψαξεις εξιδεικευμενα για: καλλιτεχνες/τραγουδια/σταθμους/κλπ, σχετικα!
>>>Ηave fun!!!

pc:Eρωτηση: Ok, εγω σου ειπα τοσα, εσυ τωρα μπορεις να μας πεις ποσα απο αυτα ειχες & εκανες με το.... αλλο σου λειτουργικο???
     Aπαντηση:Εεε??? Δε σε ακουσα??  Ζεστη σημερα, ε??
constantinos2007-7-17 16:36:13

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Ρε παιδιά και εμένα μου αρέσουν αυτά που βλέπω. Αλλά εσείς το λέτε tip ή tutorial αυτό; Δηλαδή σκεφτείτε το εξής:
είμαι αρχάριος με τη Χ διανομή, μπαίνω εδώ, χαζεύω με τα στιγμιότυπα και όλα καλά. Δουλειά κάνω; Έμαθα πως γίνεται να εγκατασταθούν όλα αυτά τα ωραία; Απέκτησα ουσιαστική πληροφόρηση ή βλέπω κάποιον να μου δείχνει τι ωραίο desktop (και κοπέλα ) έχει;

Κώστα για εσένα χτυπάει η καμπάνα!

Μήπως να το σουλουπώσεις λίγο όταν μπορέσεις; Για παράδειγμα, το synaptic δεν υπάρχει σε όλες τις διανομές! Ψάχνει ο νεοφώτιστος για synaptic στο Mandriva ή το SUSE και δεν...

Ή μήπως να το μεταφέρουμε στο PCLOS;

BTW, ωραίο θέμα αλλά προτιμώ το default του Tex... :)