Python Book

Lman | Πέμ, 06/24/2010 - 12:52 | 1' | 3

Γεια σας,

 

ειμαι σχετικα καινουριος στο κοσμο του linux και ξερω αρκετα καλα c και λιγο c++. Τελευταία ξεκινησα να ασχολουμε με την Python και μου αρεχε πολυ. Εχω διαβασει το Byte of Python και τωρα διαβαζω το Dive into Python. Παρόλα αυτά θελώ να διαβάσω και κάποιο άλλο βιβλίο. Θελω αν μπορει και υπάρχει κάποιος να μου πεί ποιό. Είτε αν ειανι free είτε αν χρειαστει να το αγοράσω, δεν έχω προβλημα. Σκέφτηκα να αγοράσω το Beggining Python αλλά ίσως δεν μου φανεί πολύ χρήσιμο.

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Programming in Python 3

  • Έτος Έκδοσης: 2009
  • Αριθμός σελίδων: 552
  • ISBN: 0137129297

ISBN13: 9780137129294

αυτο πηρα καλο ειναι αλλα δεν ειχα ασχοληθει με προγραμματισμο, και προσπαθω να   καταλαβω λίγο την φιλοσοφια της python   δηλαδη τι κανει τι απο τις  συναρτησεις της. να βελτιωσω και λιγο τα αγγλικα μου...  θα το ξαναπροσπαθησω μολις βρω χρόνο..

το beginning python παντως ειναι ωραιο.το παιδευω εδω και κανα διμηνο και μου αρεσει, εφοσον γνωριζεις απο αλλες γλωσσες θα σου ειναι ευκολο.για εμενα που ξερω πολυ βασικα πραγματα ειναι κατανοητο με ωραια παραδειγματα αλλα απο ενα σημειο και μετα γινεται ισως αρκετα εξειδικευμενο, δηλ. δεν ειναι γενικης γνωσης, οποτε ισως να μην βρεις αυτα που ψαχνεις...επισης, κυκλοφορει γενικα στο διαδυκτιο αν ψαξεις θα το βρεις ευκολα.

 

*[αν δεν το βρεις τοτε το ξανασυζηταμε στο πριβε]