Hello World

explo1t | Δευ, 09/01/2014 - 04:06 | 2' | 2

Καλησπερα στην κοινοτητα 

ειμαι καινουργιος εδω στην παρεα , διαβαζα το περιοδικο καποτε (εχω το 4 & 5 απο τευχη)

ειμαι φοιτητης σε μια σχολη πληροφορικης (επδο μεσολογγι) στο 3ο ετος και ασχολουμε οσο μπορω με υπολογιστες , δυστυχως δεν εχω βρει καποιον να μοιραστω την ασχολια μου αυτη οποτε ειμαι λιγο πισω . 

πριν χρονια ειχα παει στο open fest στο τει πειραια και καπως ετσι  αρχισα να ψαχνομαι , δυστυχως εδω δεν υπαρχουν ομαδες οπως εκει που να ασχολουνται με λειτουργικα (fedora , opensuse ηταν δυνατες ομαδες στο φεστιβαλ) και γενικοτερα δεν υπαρχει κανενα ας πουμε με παθος για κατι τετοιο , το μαθημα λειτουργικων συστηματων ηταν ποιο τυπικο και απο το αντιστοιχο μαθημα στο επαλ που ημουν .

επειδη εχω ομως περισσοτερη ορεξη απο ποτε , θελω να μαθω καποια πραγματα και να βοηθησω με την σειρα μου οπως μπορω  

θα προσπαθησω να λυσω τις αποριες μου διαβαζοντας θεματα στο φορουμ και λογικα θα ανοιξω καποιο θεμα με αποριες πανω σε arduino και στο στησιμο web server με nginx

το post αυτο εχει περισσοτερο το ρολο του ping για να δω ποσος ενεργος κοσμος υπαρχει   

Tags
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Καλημερα,

Απο οσο ξέρω η ΕΠΔΟ στο Μεσολλογι εχει καταργηθει σαν σχολή (απο το Μεσολλογι)

Εσυ πως εισαι εκει φοιτητης?