ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ

philip | Κυρ, 01/13/2008 - 23:23 | 1' | 6

Βάζω το μήνυμα εδώ για να προσεχθεί ίσως περισσότερο. 


Πρόκειται να κάνω μια αναβάθμιση στον υπολογιστή μου αντικαθιστώντας μητρική, επεξεργαστή, και φυσικά νέα κάρτα γραφικών.  Φυσικά θα συμβουλευτώ το αντίστοιχο thread και θα βρω συμβατές κάρτες κλπ. 


Η ερώτησή μου είναι:  Θα παίξουν κατ΄ευθείαν ή πρέπει να κάνω εγκατάσταση από την αρχή;


Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις

philip2007-9-14 12:39:16

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

φιλε philip πριν από κανέναν πεντάμηνο περίπου άλλαξα motherboard (GIGABYTE GA-8I915P-D ΠΡΟ ) που μου αναγνώρισε αμέσως και είδε κάρτα δικτύου και κάρτα ήχου

Αν πάρεις mobo που είναι συμβατή με Linux (δες το αφιέρωμα τεύχους 17) τότε θα τα βρει όλα εξαρχής.

linuxgr]φιλε philip πριν από κανέναν πεντάμηνο περίπου άλλαξα motherboard (GIGABYTE GA-8I915P-D ΠΡΟ ) που μου αναγνώρισε αμέσως και είδε κάρτα δικτύου και κάρτα ήχου

Επεξεργαστή ποιόν διάλεξες;

dimitris]Αν πάρεις mobo που είναι συμβατή με Linux (δες το αφιέρωμα τεύχους 17) τότε θα τα βρει όλα εξαρχής.

Εννοείται αυτό.

φιλε  philip έχω Intel QX6850(3.0GHz,8MB) εύχομαι πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα !! αλλα από ότι θυμάμαι σε ένα κεφαλαιο που είχα στο σχολειό λειτουργικά σύστημα έλεγε ότι μπορείς να κάτι τέτοιο χωρίς να έχει κανένα πρόβλημα ειλικρινά έψαξα το βιβλίο το μεσημέρι για να το τσεκάρω αλλα δυστυχώς δεν το βρήκα

Βάλε τον σκληρό πάνω στο νέο σου συστημα και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.Το πολύ πολύ να χρειαστεί ένα
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
για να ρυθμίσεις την νέα σου κάρτα γραφικών