ettercap δέν μου δουλεύει σωστά

captainrodos | Παρ, 01/25/2013 - 00:29 | 1' | 5

Έχω πρόβλημμα με το ettercap, έχω κανει το configuration file αλλαγές οπως λένε τα tutorial και κάνω
και τα επομενα βήματα σωστα σίγουρα (3 -4 ειναι ολα κ ολα) αλλα δέν μου δουλεύει σωστα. Δηλαδή κάνω επίθεση απο το λάπτοπ στον σταθερο που ο σταθερός ειναι με καλώδιο στο νετ και απο τις 50 επιθέσης αντε να πετύχη η μία και απο αυτην οχι σε ολα τα σαιτ που μπαίνω αλλα σ ενα δυο. . . τι να δοκιμάσω? εχω backtrack 5 r3 και είμαι νέοσ στα linux. . . thx 

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Κάπου διάβασσα οτι ισως να φτιάξει αν βάλω την νεα εκδοση. 0.7.5.1 ενω εχω 0.7.4.1 κατέβασα το tar.gz τι εντολέσ δίνω τώρα?? help plz

 INSTALLATION============================================================================
 The easiest way to compile ettercap is in the form:   
mkdir build 
  cd build 
  cmake ..    (Use ccmake . to change options such as disabling IPv6 support, add    plugins support, etc).    make install

Στην τρίτη εντολή δεν την βγαζει. . . 

κσι το gcc-dev  δεν μπορω να τ εγκαταστησω λεει gcc-4.4-plugin-dev:  Depends: gcc-4.4-base (=4.4.3-4ubuntu5) but 4.4.3-4ubuntu5.1 is to be installed  Depends: gcc-4.4 (=4.4.3-4ubuntu5) but 4.4.3-4ubuntu5.1 is to be installed