need for mint

El_Sonador | Τρί, 01/01/2013 - 21:56 | 2' | 1

καλησπερα και καλη χρονια σε ολους
λοιπον θα πω την πασα αληθεια ναι οσο καιρο με θυμαμαι χρησιμοποιιω windows αλλα
αλλα φτανει πια ΘΕΛΩ LINUX OPENSUSE!!! τα δοκιμασα και τα ερωτευτικα πραγρατικα και το ωραιο ειναι οτι δεν τραβανε καθολου μνημη απο την στιγμη που τα windows τραβανε 750 mb !!!! τελος παντων τιποτα δεν με εμποδιζει να βαλω linux εκτος απο 2 ΠΟΛΥ σοβαρα προβληματα
προτον ) το ασυρματο στικακι μου tenda w311m δεν μπορει να παιξει στα linux {η κασετα εχει τον driver αλλα δεν ξερω πως κανει εγκατασταση
και δευτερον )και να εχω στικακι τα linux δεν μπορουν να συνδεθουν σε δικτυο AD HOC το οπιο ειναι συμβατο με υπολογιστες windows
πειτε ρε παιδια μια λυση ανυπωμονω να βαλω επιτελους linux δεν τα αντεχω αυτα τα windows....

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Βασικά μπορείς να πάρεις κάποιο usb που παίζει out of the box; Από όσο γνωρίζω το κόστος τους δεν είναι τεράστιο. Θα μου πεις και αυτό που έχω τι θα το κάνω; Χάρισέ το σε κάποιον ή πούλα το.

Αν θέλεις να παιδευτείς λίγο, η λύση βρίσκεται εδώ:
https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Device/Tenda_W311M

Λέει ότι σε Ubuntu 12.10 παίζει αυτόματα. Μέχρι την 12.04 πρέπει να κάνεις κάποια βήματα.

Σε openSUSE πιθανό να θέλει να κάνεις αναβάθμιση (ενημέρωση λέγεται κανονικά) ώστε να περάσει ο νέος πυρήνας όπου θα σου αναγνωρίσει την κάρτα σου.