lol σε ubuntu ή fedora

nstebilis | Κυρ, 09/09/2012 - 17:35 | 1' | 6

Θέλω να παίξω league of legends (lol) σε ubuntu 12.4 ή fedora 17. Έχει κανείς καμιά ιδέα;;

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

nstebilis]Θέλω να παίξω league of legends (lol) σε ubuntu 12.4 ή fedora 17. Έχει κανείς καμιά ιδέα;;

Tο πάλευα πολύ καιρό το καλοκαίρι για έναν φίλο μου, αλλά δεν το καταφέραμε.
Στο Fedora μην το δοκιμάσεις καν. Δεν γίνεται με τίποτα! Δοκιμάσαμε τα πάντα.

Στο ubuntu δοκιμάσαμε αυτό
http://na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=973373
αλλά μας έβγαζε ένα error όταν πηγαίναμε να ξεκινήσουμε το lol.

Δοκίμασέ το πάντως, μπορεί να είσαι πιο τυχερός. Ο οδηγός είναι αναλυτικότατος και έχει πολλές φωτογραφίες ώστε να μην γίνει λάθος...

Υ/Γ πως σας αρέσει αυτή η βλεκεία δεν μπορώ να καταλάβω Tongue out
Με το που βάλαμε windows τελικά, αυτός ο φίλος μου δεν σταμάτισε να βγαίνει έξω καλοκαιριάτικα για να παίζει LoL. ΟMG!!

nstebilis]Θέλω να παίξω league of legends (lol) σε ubuntu 12.4 ή fedora 17. Έχει κανείς καμιά ιδέα;;

Tο πάλευα πολύ καιρό το καλοκαίρι για έναν φίλο μου, αλλά δεν το καταφέραμε.
Στο Fedora μην το δοκιμάσεις καν. Δεν γίνεται με τίποτα! Δοκιμάσαμε τα πάντα.

Στο ubuntu δοκιμάσαμε αυτό
http://na.leagueoflegends.com/board/showthread.php?t=973373
αλλά μας έβγαζε ένα error όταν πηγαίναμε να ξεκινήσουμε το lol.

Δοκίμασέ το πάντως, μπορεί να είσαι πιο τυχερός. Ο οδηγός είναι αναλυτικότατος και έχει πολλές φωτογραφίες ώστε να μην γίνει λάθος...

Υ/Γ πως σας αρέσει αυτή η βλεκεία δεν μπορώ να καταλάβω Tongue out
Με το που βάλαμε windows τελικά, αυτός ο φίλος μου δεν σταμάτισε να βγαίνει έξω καλοκαιριάτικα για να παίζει LoL. ΟMG!!

Μπορείς να το εγκαταστήσεις στο ubuntu  με το playonlinux.
Πάτα το Install,μετά το Games και μην ξεχάσεις να κανεις tick  στο testing.Βρες το league of legends και πάτα install.
Μετά ακολούθησε τις οδηγίες και όταν σου εμφανίσει 2 επιλογές για τον τρόπο εγκατάστασης(From File και Download) να επιλέξεις το Download.

Σπύρο, και εγώ για φίλο μου το θέλω. Εγώ δοκίμασα ένα tutorial, αλλά τίποτα (και αυτό από το forum)
Θα δοκιμάσω και αυτό. Δημήτρη, με το playonlinux δοκίμασα και δεν βρήκα το lol. Θα ξαναδοκιμάσω. 

Το έχω δοκιμάσει και δεν έπεξε!Αν έχεις υσχηρό PC/Laptop βάλε κανένα Virtual Box & εγκατέστησε τα Windows & εγκαταστη΄σε το από εκεί!

Έκανες tick  στο testing?
Είναι κάτω από τις κατηγορίες(games,programs...)