ευγενεια

vriareos | Τετ, 08/01/2012 - 10:24 | 1' | 8

Με καλη διαθεση θα ηθελα να επιστησω την προσοχη σε τουτο.......οταν καποιος απευθυνει ενα ερωτημα στο φορουμ καποιοι θυσιαζουν απο το χρονο τους για να βοηθησουν......ειναι αγενεια αυτος που ρωτησε να μην λεει αν λυθηκε το προβλημα του και να μην απαντα καν .....ουτε ενα τυπικο ευχαριστω???  ειναι καθαρα θεμα ευγενειας και ευπρεπειας

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Δίκιο έχεις, αλλά αυτό είναι κλασικό σύμπτωμα της νεοελληνικής κουλτούρας. «Μπαίνω, κάνω τη δουλειά μου, και άντε γεια»...Σπάνια θα ακούσεις ευχαριστώ. Και συνήθως αυτό θα είναι από εκείνους που θα μείνουν μόνιμοι χρήστες του Linux και αργότερα θα μπουν στο τριπάκι να βοηθούν τους νεότερους.

Παιδιά δε νομίζω να γράφετε όλα αυτά για μένα που είμαι κάθαρμα !?!?! Laughing
(Ο κομπλεξικός του site ....)
Συμφωνώ παίχτες με αυτά που λέτε, αλλά έχω συνηθήσει να διδάσκω μαθηματικά από το 1998, και ένα ευχαριστώ δεν έχω ακούσει ..... Μάλιστα πολλοί δε με πληρώνουν κιόλας...

Tom1972

Για να σε πληρώνουν πρέπει να τους πληρώνουν πρώτα !
LaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughing

Έχουν κινητό 5 ιντσες τελευταίας τεχνολογίας..... !!!!
Σίγουρα για μένα δεν έχουν χρήματα.... Οι άνθρωποι έχουν βάλει τις προτεραιότητές τους...
Σίγουρα ο γνώση και ο καθηγητής είναι τελευταίοι στην προτεραιότητα....
Τελικά έχει δίκιο ο dimitris, που είπε ότι ο καθένας κάνει τη δουλειά του και δε βαριέσαι ...

    αν κάποιος μάθει έστω και τα στοιχειώδη από LINUX είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να ΜΗΝ μείνει μόνιμος χρήστης του
LINUX for ever.  Και αυτό θα είναι το πιό μεγάλο ευχαριστώ από εκείνον , ακόμα και ας μή το γράψει ποτέ.

    & αν το LINUX διδασκόταν στα σχολεία , δεν θα υπήρχε ούτε ένας νέος άνθρωπος που να ΜΗΝ το τρέχει σαν
πρώτο και κύριο λειτουργικό.

tom1972]Έχουν κινητό 5 ιντσες τελευταίας τεχνολογίας..... !!!!
Σίγουρα για μένα δεν έχουν χρήματα.... Οι άνθρωποι έχουν βάλει τις προτεραιότητές τους...
Σίγουρα ο γνώση και ο καθηγητής είναι τελευταίοι στην προτεραιότητα....
Τελικά έχει δίκιο ο dimitris, που είπε ότι ο καθένας κάνει τη δουλειά του και δε βαριέσαι ...

Δυστυχώς έτσι είναι. Όχι τώρα, πάντοτε και όχι μόνο στο Linux αλλά παντού. Είναι σπάνιο φαινόμενο το «ευχαριστώ» στην Ελλάδα. Και ακόμα πιο σπάνιο το ψάξιμο. Οι περισσότεροι ρωτούν απλώς πράγματα που θα μπορούσαν να βρουν μόνοι στο Google.

Δε βαριέσαι. Κάνε το καλό και ρίξτο στο γιαλό λέγανε παλιότερα.

@ dimitris & οι υπόλοιποι

Με την ευκαιρία θα σου πω για τη συζήτηση που έγινε προχθές ότι με έπιασε το παράπονο (δεδομένου ότι έχω κάποια προβλήματα....).
Δεν είχα πρόθεση "πονηρή".
Χωρίς να με νοιάζει για το αν θα ονομαστώ γλύφτης, σε ευχαριστώ και εσένα και όλους site, διότι αν λειτουργώ με linux το οφείλω στη βοήθειά σας...!!!
Σε αυτή την περίοδο της ζωής μου, είστε παρέα μου και οικογένειά μου...
Στη σχολή πολεμικών τεχνών που ανοίκω διδάχθηκα για τη λέξη "δάσκαλος" ότι είναι ιερή και το "ευχαριστώ" δεν είναι γλύψιμο, αλλά εκτίμηση (μακάρι να το ήξεραν και οι μαθητές μου ...).

Με εκτίμηση tom1972