Εξαφανιζονται οι φακελοι στην Επ.εργασιας μετα απο Επανεκκινηση ( solved)

sydimitris | Δευ, 05/28/2012 - 19:15 | 1' | 5

Γεια σε ολους! Ξερει κανεις τι μπορει να εκανα και μου εξαφανιζονται τα παντα (Φακελους,διαφορα,ακομη και το Cairo Dock) απο επ.εργασειας; Αυτο συμβενη μετα απο καθε επανεκκινηση. Στη συνεχεια τα προσαρμοζω παλι. Εχω Ubuntu 12.04 Ευχαριστω !

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα , αλλά κάτι ανάλογο μου είχε συμβεί στα πρώτα βήματά μου στο ubuntu ...
Είχα αλλάξει τη γλώσσα του συστήματος και σε με ρώτησε
"Θέλεις να διατηρήσεις τα ονόματα των βασικών φακέλων home, Desktop ..., όπως έχουν (δηλ αγγλικά) ή να στα κάνω στα ελληνικά ???"
Όταν τα έβαλα στα ελληνικά, κάθε φορά που μετακινούσα ένα εικονίδιο στην επιφάνεια εργασίας, αυτό εξαφανιζόταν ....
Έπαθα σοκ !!! Νόμιζα ότι χάθηκαν τα αρχεία ...
Με λίγη ψυχραιμία είδα από το /home/name/Desktop , ότι τα αρχεία ήταν παρόν ...
Μπήκε η ψυχή μου στη θέση της ...
Άρα συμπέρασμα ή μόνο αγγλική γλώσσα, ή ελληνικά αλλά με τα ονόματα των βασικών φακέλων με τα αγγλικά τους ονόματα ....
Δεν ξέρω αν βοήθησα ....

Ετσι ακριβως εγεινε και με εμενα! Τωρα που θυμαμαι πριν το παθω αυτο με την επ.εργασιας με ειχε αλλαξει η γλωσσα (απο ελληνικα σε αγγλικα,απο λαθος δικο μου) Μετα εβγαλε μια ταμπελα και ρωτησε για τους φακελους. Εγω νομιζω πατησα ακυρο εκει ομως. Μετα με παρουσιασε το προβλημα με τους φακελους. Δεν ετυχε να κανω επανεκκινηση για να ξαναδω αν διορθωθηκε οντως το προβλημα μου.

Συγνωμη φιλε ''tek640'' νομιζα πως απαντησα χτες. Μολις διαπηστοσα το λαθος πως τελικα δεν εγραψα! Καλα που το προσεξα! Κανονικη εγκατασταση εκανα. Ειμαι οκ τωρα.