Playstation2 & Linux

philip | Κυρ, 01/13/2008 - 23:22 | 1' | 4

Νέο θέμα για να ρωτήσω αν μπορώ να παίξω PS2 games στο PCLOS.  στο LINUX γενικά.  Αυτό διότι πάμε διακοπές και οι πιτσιρικάδες μεσημέρι δεν κοιμούνται, προκειμένου να μας αφήσουν να ησυχάσουμε έλεγα να πάρω μερικά παιχνίδια από το PS2 του σπιτιού χωρίς την κονσόλα και να παίξουν στο laptop.


Φαντάζομαι πως όχι...

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Μάλλον αυτό εδώ θες:
http://www.pcsx2.net

Από τα screenshots, μάλλον κάτι παίζει

Το βασικό πρόβλημα είναι ότι θα χρειαστείς το BIOS του PS2, μια και προφανώς δεν το δίνουν μαζί λόγω του copyright. Δίνουν όμως εργαλεία για να το αντιγράψεις και οδηγίες.

Δεν το έχω δοκιμάσει και δεν είμαι σίγουρος, αλλά ρίξε του μια ματιά.
dimitris2007-7-16 17:15:30

philip]

Νέο θέμα για να ρωτήσω αν μπορώ να παίξω PS2 games στο PCLOS.  στο LINUX γενικά.

Mπορεις ομως, να ... φερεις το Linux στο Playstation2!!!

philip]Φαντάζομαι πως όχι...

Σε αυτο θα ειμαι συντομος. (Λυπαμαι): Κοιτα σε P2P. (εγγυημενο!!)

philip]Αυτό διότι πάμε διακοπές και οι πιτσιρικάδες μεσημέρι δεν κοιμούνται,
προκειμένου να μας αφήσουν να ησυχάσουμε έλεγα να πάρω μερικά παιχνίδια
από το PS2 του σπιτιού χωρίς την κονσόλα και να παίξουν στο laptop.

Bιβλια???

Για κοιτα & στο Synaptik. Υπαρχουν ΠΟΛΛΑ αξιολογα & συγχρονα παιχνιδια-πια- που μπορουν να καθηλωσουν με τις ωρες τα πιτσιρικια.Μεχρι & "Monopoly" εχει!! Η πιο δραση με το Αllien arena.
Me το tux type, μπορουν πανευκολα να μαθουν το πληκτρολογιο.
Με το tux pant μπορουν να ζωγραφισουν (π.χ τη παραλια/το καστρο/το...κατι που ειδαν, εκει που ειναι...
-Ελπιζω, να σου κεντρισα το ενδιαφερον & στη τελικη αν ..ανακαλυψεις ολα αυτα τα παιχνιδια, να αφηνεις & τα πιτσιρικια να παιζουν λιγο!!!
constantinos2007-7-16 17:52:44

Ναι για βιβλία είπα κι εγώ, αλλά βγάζουν σπυράκια.  Καλά εδώ που τα λέμε κι εμείς στην ηλικία τους κάτι ανάλογο παθαίναμε .

Το tux type δείχνει ενδιαφέρον, για να δούμε.  Το θέμα  είναι ότι δεν έχει σχέση με το Spiderman 3

OK. ¶λλο ένα thread που ξέφυγε ολοσχερώς...