chakra+ccr problem!Βοήθεια

tsallinia | Τετ, 09/14/2011 - 13:46 | 1' | 3

Παιδιά ξέρει κανείς πως να προσθέσω το ccr repository στον pacman του chakra?

ο pacman  μου περιλαμβανει τα εξης:

 
#[testing]#Include = /etc/pacman.d/mirrorlist
[core]Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[platform]Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[desktop]Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[apps]Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[games]Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[multilib]Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

[unsupported]Include = /etc/pacman.d/mirrorlist

Αν παρατηρήσετε, πρόσθεσα το unsuported μονος μου, νομίζοντας οτι αυτο ειναι το σωστό. Αλλα οταν κάνω pacman -S -y  μου λεει οτι δεν μπορει να συγχρονιστει με το unsuported. 

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Σωστά τα έχεις βάλει , αλλά δίνεις λάθος την εντολή , η σωστή είναι:

pacman -Sy και όχι pacman -S -y 

ccr = Clearence Clearwater Revivals? Γιατί δεν ήξερα ότι είχαν δικό τους αποθετήριο... ;-p

εδωσα pacman -Sy και μου εβγαλε

 tsallinia@chakra-pc ~]$ suPassword: [root@chakra-pc tsallinia]# pacman -Sy:: Συγχρονισμός βάσης πακέτων... core ενημερωμένο platform ενημερωμένο desktop ενημερωμένο apps ενημερωμένο games ενημερωμένοσφάλμα: αποτυχία λήψης αρχείου 'multilib.db' από ftp.cc.uoc.gr : Not Foundσφάλμα: αποτυχία λήψης αρχείου 'multilib.db' από chakra-project.org : Not Foundσφάλμα: αποτυχία λήψης αρχείου 'multilib.db' από mirror.wh-stuttgart.net : Not Foundσφάλμα: αποτυχία λήψης αρχείου 'multilib.db' από mirror.telepoint.bg : Not Foundσφάλμα: αδυναμία ενημέρωσης multilib (Not Found)σφάλμα: αποτυχία λήψης αρχείου 'unsupported.db' από ftp.cc.uoc.gr : Not Foundσφάλμα: αποτυχία λήψης αρχείου 'unsupported.db' από chakra-project.org : Not Foundσφάλμα: αποτυχία λήψης αρχείου 'unsupported.db' από mirror.wh-stuttgart.net : Not Foundσφάλμα: αποτυχία λήψης αρχείου 'unsupported.db' από mirror.telepoint.bg : Not Foundσφάλμα: αδυναμία ενημέρωσης unsupported (Not Found)[root@chakra-pc tsallinia]#