το openoffice την αναγνωρίζει ως "μακεδονια"

hellaspc1 | Κυρ, 07/05/2009 - 09:57 | 1' | 13

http://download.openoffice.org/other.html#en-US

επιχείρησα να κατεβασω την εκδοση 3,1 της σουίτας και ειδα σαν γλώσσα την macedonian!!

εχει ηδη ξαναγίνει μια αναφορα για μια εταιρεια αμερικανικων συμφερόντων - νομιζω ηταν η linksys.

Μα καλα τι κανει το υπουργειο εξωτερικών?? γιατι πληρώνονται??
 

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

e-mail διαμαρτυρίας είναι ότι καλύτερο μπορούμε να κάνουμε προς το παρόν.

hellaspc1]

[...]

Μα καλα τι κανει το υπουργειο εξωτερικών?? γιατι πληρώνονται??
 

 

Mα δεν πληρώνονται.. Πληρώνουν την Μ$! Και η Μ$ φυσικά τα προσέχει κάτι τέτοια .. Καταλάβατε τώρα πόσο έξω είναι το linux από τα ελληνικά δρώμενα; Και επειδή είναι έξω, και δεν υπάρχει καν για αυτούς, ε.. δεν υπάρχουμε και εμείς εκεί πέρα..

 

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

Eδώ ρε παιδιά ο χάρτης χρηστών στο σάιτ μας έχει τα σκόπια ως μακεδονία....μας πείραξε το οpen office....και έχω στείλει e-mail αλλα απάντηση δεν πήρα!

 

Life is what you make it....So make it funky!!!

@ apostolos

Ο χάρτης αυτός ειναι google-maps , δεν μπορουν τα παιδιά του site να κάνουν κάτι. Ο χάρτης "κατεβαίνει" απο την google..

@ marlene offtopic - φαίνεται οτι και άλλοι τα παίρνουν να μην υποστηρίζουν linux γενικά.. όπως η ΕΡΤ για παράδειγμα..

http://www.ert-archives.gr/wpasV2/public/u04-usr-tech.aspx

 

 

 

=========================================================

καλησπέρα και από εμένα...

 

χωρίς να θέλω να εμπλακώ σε διαμάχες , νομίζω ότι το θέμα με την <<<<μακεδονία>>>>  το έβαλα επίτηδες σε πολλά εισαγωγικά .....

είναι ότι το έχουμε χάσει , έχουμε χάσει σε όλα τα επίπεδα και τώρα απλώς ψάχνουν να βρουν τρόπο για να μας το σερβίρουν και να μην μας

πιάσει αμόκ....

 

τώρα για τις διαμρτυρίες και τα συναφή δεν νόμίζω να πιάσουν και πολύ τόπο , αν σκεφτούμε ότι το αεροπλάνο που προσγειώθηκε στην κέρκυρα είχε πάνω του διακριτικά

 <<<<μακεδονία>>> , στείλε μετά εσύ όσα e-mail θες.....

 

Και μετά άμα πάς στο Αεροδρόμιο και τα κάνεις μπάχαλο σε λένε Ακροδεξιό και φασίστα....

harris][...]

@ marlene offtopic - φαίνεται οτι και άλλοι τα παίρνουν να μην υποστηρίζουν linux γενικά.. όπως η ΕΡΤ για παράδειγμα..

http://www.ert-archives.gr/wpasV2/public/u04-usr-tech.aspx

 

Έλα τώραααα. Και την ΕΡΤ εμείς την πληρώνουμε. Ας κουνήσουμε λίγο τα πισινάκια μας, ας σταματήσουμε να την πληρώνουμε δηλαδή και θα δείτε αν θα αλλάξουν μόντα. ( δεν μας φταίνε πάντα οι άλλοι.. Όταν εμείς οι ίδιοι βαριόμαστε να κουνηθούμε..

 

( τα της ΕΡΤ τα έχω ξαναγράψει αλλού. Όποιος δεν γουστάρει απλά δεν την πληρώνει.. μη τα θέλουμε και όλα δικά μας. ) 

 

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

Πώς γίνεται να μην πληρώνουμε την ΕΡΤ ;αφου μαζι με την ΔΕΗ δεν πάει;

Χε χε..

http://www.akribeia-stop.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=10:2008-10-23-14-35-36&catid=4:2008-10-21-05-14-09&Itemid=21

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

Βρε παιδιά δεν το σταματάτε αυτό το τροπάρι με τη Μακεδονία και τη "Μακεδονια"; Ξερετε την παροιμία; Όλος ο κόσμος το'χει τούμπανο και μεις κρυφό καμάρι;

Τους έχουν αναγνωρίσει έτσι οι περισσότερες χώρες, ας είμασταν πιο ξύπνιοι παλιότερα...

Όμως δεν θα λυσουμε εμείς πολιτικά ζητήματα που έχουν τις απαρχές τους 40 χρόνια πριν. Εδώ είναι forum για Linux, free software και τεχνολογία.

 

--ΔΚ

Τι.. ??? δεν είναι φόρουμ γνωριμιών;;;  :P   ( τώρα μας το λες ρε φίλε;)

Δίκιο έχεις .. μαλακία συζήτηση το Μακεδονικό, Καλύτερα να πιάσουμε ένα πιο τεχνικό θέμα.

Ας μιλήσουμε για την συμβολή της αεροπορίας στην πατατοκαλλιέργεια;

 

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

marlene]

harris][...]

@ marlene offtopic - φαίνεται οτι και άλλοι τα παίρνουν να μην υποστηρίζουν linux γενικά.. όπως η ΕΡΤ για παράδειγμα..

http://www.ert-archives.gr/wpasV2/public/u04-usr-tech.aspx

 

Έλα τώραααα. Και την ΕΡΤ εμείς την πληρώνουμε. Ας κουνήσουμε λίγο τα πισινάκια μας, ας σταματήσουμε να την πληρώνουμε δηλαδή και θα δείτε αν θα αλλάξουν μόντα. ( δεν μας φταίνε πάντα οι άλλοι.. Όταν εμείς οι ίδιοι βαριόμαστε να κουνηθούμε..

 

( τα της ΕΡΤ τα έχω ξαναγράψει αλλού. Όποιος δεν γουστάρει απλά δεν την πληρώνει.. μη τα θέλουμε και όλα δικά μας. ) 

 

------------

 

αφου ρε παιδιά, η ερτ ειναι κρατικη σε 1 βαθμο. το ΥΠΕΣ εκανε συμφωνα με την μικρο - μαλακή ( microsoft) , tote ειναι δυνατον να υποστηρίξει λινουξ??

 

 

 

 

 

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.

dimitris]

Όμως δεν θα λυσουμε εμείς πολιτικά ζητήματα που έχουν τις απαρχές τους 40 χρόνια πριν.

--ΔΚ

Συμφωνώ. Γεννήθηκα στο Τορόντο του Καναδά , οπου η αυτοαποκαλούμενη ``Μακεδονική κοινότητα`` είναι  από τις μεγαλύτερες στον κοσμο. Από το `60 που πήγε ο πατέρας μου μετανάστης  εκεί , τη βρήκε ήδη ανεπτυγμένη. Ξέρει ανθρώπους που ξεκίνησαν από 'δω σαν έλληνες και μετά από λίγα χρόνια έλεγαν πως είναι εθνικότητας ``μακεδόνες`` . (ναι υπάρχουν ανθρώποι που ξεπουλούν στην πατρίδα για λεφτά). Υπάρχουν ορθόδοξες εκκλησίες που γράφουν ``macedonian orthodox church´´ . Έχω γνωρίσει ανθώπους εκεί , να μιλούν μαι περιέργη γλώσσα που αποκαλούν ``macedonian´´ , να λένε δεν είμαστε έλληνες , είμαστε ``macedonian´´, και όσα να τους λέω , αυτοί εκεί το χαβά τούς. Αυτά συμβαίνουν από τη δεκαετία του '50 και οι ντόπιοι πολιτικοί τα ήξεραν. Αλλά δεν έκαναν τίποτα. Εδώ το '50 δεν είχαμε τα φάμε , με το μακεδονικό θα ασχολούμασταν; (άφησαν τον κόσμο να κοιμάται.)  Και σήμερα η FYRUM στηρίζει το ubuntu 100% , το έβαλε στα σχολεία , υπηρεσίες κ.λ.π. , γιατί να μην τους ευχαριστήσει; Και άντε με μερικά e-mails να του αλλάξεις γνώμη....