Desktop Environments

foobar | Παρ, 05/15/2009 - 13:09 | 1' | 6

Καλημέρα,

Θα ήθελα να σας ρωτήσω ποιο DE έχετε και σε ποια distro;

Σκέφτομαι να βάλω το Enlightenment. Προσωπικά είμαι νέος χρήστης αλλά το ψάχνω το θέμα :D και έχω ασχοληθεί μόνο με GNOME. [Debian Lenny]

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Θα σε κουράσει για καθημερινή χρήση το Ε17 + του ότι εδώ και πολλά χρόνια δεν έχει γίνει ακόμη σταθερό.    Επίσης ένα μείον είναι πως δεν υποστηρίζουν όλα τα θέματα τα Ελληνικά.  

Προσωπική μου άποψη, πέρνα σε KDE4 καλύτερα που πλέον είναι σταθερότατο και έχει τα πάντα .

 

~~~~~~~~~~~~~~


Κάντε κλικ στην υπογραφή και βοηθείστε κι εσείς.

Αν θες κάτι "alternative" (a.k.a. όχι Gnome, KDE, XFCE) αλλά λειτουργικό, ρίξε μια ματιά κ στο Fluxbox.

Fluxbox , OpenBox φαίνεται να έχουν κλέψει τις εντυπώσεις!!

είναι δυνατόν να επιτύχουμε ένα desktop της μορφής του Enlinghtenment σε Gnome ή Fluxbox?  Επειδή η απάντηση μυρίζει όχι, μπορείτε να μου πείτε γιατί ή να μου δώσετε κάποιον χρήσιμο σύνδεσμο;! Ευχαριστώ!

δεν την παλευει και πολυ το enlightment. ειναι περιεργη κατασταση. αποψη μου ειναι οτι μονο ομορφια πουλαει.

τεσπα αν θες να το βαλεις υπαρχει στα αποθετηρια του lenny (αν και καλυτερα δες μια διανομη που να το εχει αυτο σαν default de π.χ. opengeu ή elive).

το fluxbox και το openbox ειναι αλλη φαση. μπορει να μην σου γεμιζουν τα ματι αλλα μπορεις να κανεις παπαδες και πανω απ'ολα ειναι πουπουλο.

paschalis_m]

δεν την παλευει και πολυ το enlightment. ειναι περιεργη κατασταση. αποψη μου ειναι οτι μονο ομορφια πουλαει.

τεσπα αν θες να το βαλεις υπαρχει στα αποθετηρια του lenny (αν και καλυτερα δες μια διανομη που να το εχει αυτο σαν default de π.χ. opengeu ή elive).

το fluxbox και το openbox ειναι αλλη φαση. μπορει να μην σου γεμιζουν τα ματι αλλα μπορεις να κανεις παπαδες και πανω απ'ολα ειναι πουπουλο.

 

Και πάνω απ'  όλα   minimal

~~~~~~~~~~~~~~


Κάντε κλικ στην υπογραφή και βοηθείστε κι εσείς.

καποια στιγμη θα ρθεις στα λογια μου γιαννη.........

εχει και το minimal το γουστο του.