Hauppauge WinTV-HVR-3000: βοήθεια!

smooth | Τετ, 10/22/2008 - 19:54 | 1' | 5

Έχω βάλει την παραπάνω κάρτα στο pc μου , βρήκα αυτόν τον οδηγό και προσπάθησα το εφαρμόσω. Το πρόβλημα είναι οι τα patches και τα αρχεία .diff έχουν αλλάξει url και δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Έδώ αναφέρει τα νέα url αλλά δεν βρήσκω τα αρχεία που χρειάζονται.  Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Πάντως οι κάρτες TV έχουν μείνει πολύ πίσω , σε ότι αφορά την ευκολία εγκατάστασης. Eκτός της skystar 2 , όπου αναγνωρίζεται αμέσως από το kernel (και δεν αναφέρθηκε καν, σε προηγούμενο τεστ!).

Στο site linuxtv (στον παραπάνω οδηγό) έγινε update και αανφέρεται πως:

"Kernels 2.6.28-rc1 and later have a working multiple frontend driver built in."

Δηλαδή διανομή με kernel 2.6.28-rc1 , θα τρέχει βρίσκει την κάρτα αυτομάτως και δεν χρειάζεαται καμία άλλη ενέργεια; (ερώτηση κάνω)

Φίλε μου, έβγαλες άκρη με αυτή τη κάρτα? Σκέφτομαι να την αγοράσω και εγώ.

Οι διανομές με kernel 2.6.28 έχουν τα drivers ενσωματωμένα. Θα δοκιμάσω σήμερα και θα σου πω.

Δεν θελω να σε επηρεασω αρνητικα. Στο φορουμ το Mythbyntu , μου λένε πως βλεπουν μια χαρα. Με το 9.04 εγω δεν τα καταφερα.

Αλλη μια περιπετει φαίνεται πως θα αρχίσει... Θα το ρισκάρω και θα την πάρω και βλέπουμε... Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου