wm6 mobile και Hardy Heron μέσω synce

mmyron | Δευ, 08/11/2008 - 14:51 | 2' | 2

Καλησπέρα και πάλι...

Έχοντας ενα wm6 mobile (συγκεκριμένα το samsung i780) και παράλληλα και τον διακαή πόθο να ξεφορτωθώ τα καταραμένα παράθυρα του όφεως του διοπτροφόρου (λέγε με Βασιλάκη Γκατέ), προσπάθησα να συγχρονίσω το εν λόγω κινητό με το evolution μέσω synce. Είχα διαβάσει και ένα σχετικό άρθρο στο περιοδικό όπου ο γράφων δεν συνάντησε κανένα πρόβλημα στην όλη διαδικασία και με αναπτερομένο το ηθικό πήρα αμπάριζα όλα τα sites απο όπου θα μπορούσα να αντλήσω οδηγίες (του synce, το forum του ubuntu κοκ).

Αφού ακολούθησα όλα τα βήματα με ευλάβεια και προσοχή, έφτασα στο σημείο όπου μέσω κονσόλας έγινε ο συγχρονισμός με επιτυχία. Όμως όταν άνοιξα το evolution δεν υπήρχαν εκεί οι επαφές μου και φανταστείτε την έκπληξή μου όταν μπήκα στις επαφές του i780 και δεν υπήρχαν ούτε εκεί! Με τί λοιπόν συγχρονίστηκαν οι επαφές του κινητού μου; Με το κοσμικό άπειρο;! Με την 4 διάσταση;! Με τί;

Υπάρχει κανένας σύντροφος που να έχει καταφέρει με επιτυχία το εγχείρημα; Μπορεί κάποιος να δώσει οδηγίες;

Tags
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Οχι. Συνεργάζεται με το evolution; Γιατί από την περιγραφή του μου φάνηκε σαν stand alone εφαρμογή. Στο site δεν είδα να αναφέρει υποστήριξη για wm6 PDAs ή Samsung.  Το έχεις δοκιμάσει;