Αρχάριος θέλει βοήθεια

jimmiskos | Κυρ, 05/11/2008 - 15:00 | 1' | 19

Γειά σε όλους στο φόρουμ.
Η επιφάνεια εργασίας είναι λίγο σκοτεινή. Τι πρέπει να κάνω για να είναι πιο φωτεινή;

Tags
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

έχεις laptop; εάν το δουλεύεις μέσω μπαταρίας μπορεί να στο κάνει λόγο εξοικονόμησης ενέργειας...

Ρε chek, πολύ αδιάκριτος είσαι :-p
Μπορεί να έχει κατεβάσει τίποτα καινούργιες φωτογραφίες (καλλιτεχνικές πάντα) της Πάμελας σε συμπιεσμένη μορφή !!

Jimmi, γενικά τα συμπιεσμένα αρχεία (οποιασδήποτε μορφής) τα αποσυμπιέζουμε με έναν archiver. Δες από τον package manager της διανομής τι υπάρχει και εγκατέστησε (προσωπικά προτιμώ το xarchiver).
Μη σ'αρχίσω στα tar και τα ξε-tar

το βρηκα οκ .....τωρα ψαχνω καποιο προγραμμα για αναπαραγωγη μουσικης και βιντεο που να ειναι καλο

Το VLC είναι από τα πιο αξιόπιστα. Παίζει και μουσικά αρχεία και video. Νομίζω ότι σου κάνει.

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

ενας φιλος μου εβαλε linux ubuntu gnome και δεν του αναγνωριζει την καρτα γραφικων .το μοντελο ειναι nvidia 8800 ultra ..υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει?

jimmiskos]το βρηκα οκ .....τωρα ψαχνω καποιο προγραμμα για αναπαραγωγη μουσικης και βιντεο που να ειναι καλο

αν θες ενα ΤΕΛΕΙΟ jukebox player (ακομη και για media pc) το elise ειναι οτι καλυτερο εχω δει

εχω ενα προβλημα ....λειτουργω ενα προγραμμα και ξαφνικα κλεινει μονο του ..τι φταει ? και στο youtube κολαει οποτε μπαινω και βλεπω βιντεο καποια βοηθεια?

εχω προβλημα με τον επεξεργαστη >< εβαλα τα 7.10 Ubuntu και οταν ανοιγω το you tube ο επεξεργαστης λειτουργει 90 100 % τι φταιει ??

jimmiskos]εχω προβλημα με τον επεξεργαστη >< εβαλα τα 7.10 Ubuntu και οταν ανοιγω το you tube ο επεξεργαστης λειτουργει 90 100 % τι φταιει ??

To plugin που χρησιμοποιείς για flash βίντεο.

Έχεις εγκαταστήσει το non-free;

Δες εδω:
http://www.linuxinsider.gr/forum/flash-player-για-linux

--Stat rosa pristina nomine, nomina nuda tenemus

κατεβασα το ubuntu studio και στο ινσταλλ το μηχανημα κολησε .ξανα ανηξα το κομπιουτερ και τα applications δεν ανοιγουν ουτε updates μπορω να κανω ...υπαρχει λυση?

Αν είναι όπως τα λες, τότε η εγκατάσταση δεν έγινε σωστά. Repeat please!

------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!