Παντζούρια XP Crazy Error

DimitrisV Channel | Κυρ, 05/19/2013 - 01:31 | 1' | 8

Γεια σας linuχαδες ,

Λοιπόν ας πω και κάτι ασκετο να γελάσουμε

Λοιπόν:[url=http://youtu.be/OK_Ku2_kn7M]http://youtu.be/OK_Ku2_kn7M[/url]

1 βίντεο όπου δίχνει μέσα σε 1 λεπτό πόσο καλά είναι τα Παντζουρια (Λέμε) XP

Υ.Π:Το βίντεο το έχω φτειάξει ΕΓΩ μέσω του PowerPoint .¨Το βίντεο είναι διαθέσιμο μέσω του link ΜΟΝΟ & ο λογαριασμός που ανεβάστηκε χρησιμοποιήθηκε μόνο για να να ανεβάστει !!!

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Ναι μον που το εφτιαξα εγω και επισης κανενα δεν ειναι αληθινο.Μπορεις να δεις και μονος σου πως υπαρχει και για Ubuntu

Το Ubuntu, έχει κάνει πολλές επιλογές που δε μου άρεσαν (όπως το Unity και τα touchscreen ...)!
Παρ'όλα αυτά, όπως το Ubuntu στο desktop, έφτασε [color=#0000ff]να κοντράρει μέτωπο με μέτωπο[/color] τις άλλες εταιρίες με τα proprietary λειτουργικά,
έτσι και τώρα ... πιστεύω ακράδαντα, ότι το Ubuntu για ταμπλέτες, θα [color=#0000ff]κοντράρει μέτωπο με μέτωπο [/color]σε λίγο καιρό το android και αυτό θα σημαίνει μεγάλη νίκη του ελεύθερου λογισμικού και στον τομέα αυτό !!
ΥΓ1: Το ότι το Ubuntu εγκαταλείπει το desktop, αυτό για μένα είναι τραγικό ... και μεγάλο λάθος του Mark Shuttleworth !
YΓ2: Θεωρώ πιο ελεύθερο λογισμικό το Ubuntu από το Android

Απλά αυτό που είναι σίγουρο, είναι ότι αν το linux είναι γνωστό σήμερα σε πολύ κόσμο (αλλά και σε εμένα), αυτό οφείλεται στο Ubuntu, και με τα καλά του και με τα άσχημά του !!
Οπότε οφείλω να σεβαστώ το Ubuntu ....
Στο κάτω-κάτω σέβομαι και το γεγονός ότι οφείλω στα windows XP, τη γνωριμία μου με τον υπολογιστή !! [άσχετο] !!

Αδελφε tom1972 συμφωνω σε αυτα που λες αλλα κανεις ενα λαθος.Το ubuntu πραγματι τραβηξε πολλους χρηστες των παντζουριων στο λινουξ ΑΛΛΑ ΓΙΑ desktop , οχι σε mobile συσκευες.Τουλαχιστον το 60% της Ελλαδας εχει λινουξ στο κινητο του (δεν εννοω μονο ανδροιδ)

Δημήτρη, δεν είπα παραπάνω ότι τράβηξε κόσμο για mobile συσκευές, απλά πιστεύω ότι σε λίγο καιρό με πιο προσεγμένο "ραφινάρισμα" θα έχει (στο μέλλον) κατακτήσει τις ταμπλέτες !!
Απλά έτσι πιστεύω εγώ ....
Αν ρίξουν το βάρος στη σταθερότητα (όπως στο desktop), τότε ο κόσμος θα το προτιμά, αφού θα μπορεί να εγκαθιστά εφαρμογές τελείως ΔΩΡΕΑΝ, εκεί που στο android για πιο expert εφαρμογές πρέπει να βάζει το χέρι στη τσεπη !!!
Γι' αυτό είπα ότι θεωρώ ότι το Ubuntu είναι περισσότερο ελεύθερο λογισμικό από το Android !!
Αν έχω λεφτά να το αγοράσω, και έχει εξελιχθεί το πράγμα, σίγουρα θα προτιμήσω ταμπλέτα με Ubunu παρά Android !!
Tώρα πως είμαι σίγουρος γι'αυτό;;;;;
Ο Mark Shuttleworth μου κατέστρεψε τα όνειρα, για το παλιό Ubuntu, για να αφοσιωθεί στη νέα τάση του touch.
Aυτή η τάση δεν εφευρέθηκε από την Cannonical, αλλά υπάρχει και σε άλλες εταιρίες ... Microsoft, Apple, Google ....
Εμένα δε μου αρέσει αυτή η τάση, αλλά αν πρόκειται να γίνει καθολική τότε δεν μπορώ να πάω κόντρα !!
Απλά πιστεύω ότι αφού ο Mark Shuttleworth, αφιερώθηκε σ'αυτό θα επιτύχει όπως και στα desktop !!

Nα προσθέσω στε αυτό το τελευταίο ότι του [color=#0000ff]εύχομαι να επιτύχει[/color], για το καλό του linux !!!

Λοιπον παιδια ξεφυγαμε απο το θεμα του συγκεκριμενου θεματος.