Κακομοιριά !!

tom1972 | Τρί, 10/30/2012 - 13:50 | 1' | 6

Καλημέρα σε όλους ! Είμαι τρομερά εκνευρισμένος διότι γύρισα από τράπεζα ...
Περίμενα μια ώρα 150 άτομα, και όταν έφτασα στο γκισέ, μου είπαν ότι κόλησε το σύστημα και να περιμένω ....

Καλά να ρωτήσω κάτι στις τράπεζες που διαχειρίζονται χρήματα του κοσμάκη, χρησιμοποιούν windows xp ??

Eίπα στην κοκινομάλλα υπάλληλο γιατί δε βάζεται ελεύθερο λογισμικό και linux ?
Και μου είπε εγώ θα το πω.... αλλά θα μ'ακούσουν ???

Κάποιες σκέψεις ....Yell

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Ας ξεκινούσαν οι ψιλικατζήδες να χρησιμοποιούν λίνουξ αντί XD και άσε τις τράπεζες που έτσι και αλλιώς θα κλείσουν.

Web Banking φίλε Διονύση δεν το εμπιστεύομαι ...
Πάντως βλέπω ότι αρέσκονται όλες οι δημόσιες υπηρεσίες να πληρώνουν λογισμικό .... αντί να επιλέξουν κάτι άλλο....
Πάντως την κοκκινομάλα αν την βρω στο δρόμο θα τη ψήσω να τη βοηθήσω να βάλει linux....
Mε έναν σμπάρο 2 τρυγόνια !!Laughing

    Αδελφέ μου Τόμ ! ! !

    ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να κάνεις το χρέος σου απέναντι στην κοκκινομάλλα τραπεζική υπάλληλο , που δεν είναι άλλο
από το να μάθει τα βασικά του LINUX  τρέχοντας 2-3 live διανομές από στικάκι στην αρχή και στη συνέχεια από κανονική εγκατάσταση.   Λοιπόν ...βούρ !

   Τώρα , για το θέμα με τις τράπεζες και το τί τρέχουν , λίγο με ενδιαφέρει. Δεν θα εμπιστευόμουν ποτέ το web banking, νομίζω πως ο καλύτερος τρόπος φύλαξης των όποιων οικονομιών είναι ο παραδοσιακός τρόπος του
..σεντουκιού της γιαγιάς. Ποίος θα έψαχνε ποτέ μέσα σε ένα παλιό ..σεντούκι ? ? Αρκεί να μή τρυπώνουν μέσα
ποντικοί και τα κάνουν όλα δαντέλλα.

        Και σε τράπεζα άλλη φορά να πηγαίνεις μέρες και ώρες που ο κόσμος είναι λιγοστός. Αν πάς και περιμένεις
150 άτομα , ποιός εγγυάται ότι το σύστημα δεν θα κρεμάσει όταν έρθει η σειρά σου ?

       Και την κοκκινομάλλα  να την μάθεις οπωσδήποτε LINUX και λίγα ανώτερα μαθηματικά. Αυτά.