Saurak ΈΤΟΙΜΟ!

DimitrisV Channel | Σάβ, 02/04/2012 - 21:20 | 1' | 28

To Saurak έχει είδη βγει Η ελληνική πλευρά του opensuse θα τρέχει πολλά προγράμματα των windows χάρις το ενσωματομένο wine!Το liveCD είναι 1gb και δυστηχώς ως γραφικό περιβάλλον θα έχει gnome,αλλά θα είναι πανεύκολο να βάλεις ότι θες!

Η ιστοσελίδα του saurak:www.sauraklinux.blogspot.com  
Η ιστοσελίδα μου:www.slinuxas.blogspot.com  

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Εσύ πρέπει να είσαι διχασμένη προσωπικότητα :D
Την μία λες ότι "δεν θα βγει, τελειώσαμε" και την άλλη ότι "θα βγει σε 10 λεπτά"...

linuxOS]To Saurak έχει είδη βγει αλλά με προβλήματα στο login!Η ελληνική πλευρά του opensuse θα τρέχει πολλά προγράμματα των windows χάρις το ενσωματομένο wine!Το liveCD είναι 512mb και δυστηχώς ως γραφικό περιβάλλον θα έχει kde,αλλά θα είναι πανεύκολο να βάλεις ότι θες!

Η ιστοσελίδα του saurak:www.saurak-gr.blogspot.com  
Η ιστοσελίδα μου:www.slinuxas.blogspot.com  

Έχουμε πει, κάτι για υπομονή σε άλλη συζήτηση?
......

Ναι ,αλλά μετά έπεσε στα χέρια μου 1 τοταλ χακερ οπού έλεγε πως να το φτιάξεις

xaaxa

δεν μασαει ρε αντε να παρουνε φωτια τα virtualbox!!!!

λπιζω να γινεται σε virtualbox ετσι?

το καλό του είναι οτί φορτώνει σε 19 δευερολεπτα περίπου

   Μάστορα ,  δώσε  και το σωστό  link  για  να το  κατεβάσουμε ,  γιατί  αυτό  που  έδωσες  δεν  δουλεύει ! ! !

ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ www.sauraklinux.blogspot.com και ακολουθήστε με γίνεται και μέλος!

Ρε μπαγάσα, που το βρήκες το total xaker??? Όσο και να έψαξα, πολύ λίγα τεύχη βρήκα...
Πάντως τώρα έχει βγει το  delta xaker το οποίο ειναι γαμάτο...

Tώτα ήρθε το enterprise linux(Saurak enterprise )με xfce,lxde,kde,icewm,gnome και άλλα http://susestudio.com/download/0435178bc9daafd305e73d9656aff25f/Enterprisev0.0.3.i686-0.0.1.iso ορίστε το φρέσκο iso

Στο www.sauraklinux.blogspot.com θα βρείτε και ενημερόσεις όταν βγουν και πληροφορίες ! 

    Γίγαντα ,  θέλω  μιά  έκδοση  σε  live-cd  με  το  LXDE μόνο & τα  πακέτα  gcc , make ,  kernel-devel  &  kernel-source.  Μόνο  αυτά  αρκούν.  Μπορείς  να το  ετοιμάσεις με  το  Suse-studio  μόνος  σου , χωρίς βοήθεια ?

Σε λίγη ώρα έτιμο αλλά ανγκαστικά θα έχει μαζί και gnome!Το Saurak & Enterprise τa δοκιμασες?Το Enterprise έχει και lxde

   κατέβασα  το  Saurak ,  ένα  gnome-suse  με  τον  νέο  πυρήνα  3.1.9-1.4  , πολύ  καλό ,  μόνο  που  δεν  έχει το  gcc-make  &  kernel-devel.  Θα  δοκιμάσω  &  το   νέο  live.  Γιατί  ΔΕΝ  γίνεται  να  ΜΗΝ έχει  και  το  gnome  μέσα ?

To SuseStudio δίνει την δινατότητα μονο gnome και kde!Εγώ κατάφερα να χώσω και αλλα desktops

Αν κατέβασες το Enterprise πάτα αποσύνδεση και όταν βάλεις το λογαριασμό που σου ζητά στο βελάκια αντί για gnome βάλε lxde!

Τώρα το www.sauraklinux.blogspot.com έχει πολλά νέα ενδιαφέρον πρόσθετα!

    ποιό  είναι  το συνθηματικό για το Saurak LXDE ?  Δεν  μπορώ  να  κάνω  Login με  τίποτα.

      Καλή  η  προσπάθειά σου με το Saurak-LXDE ,   μόνο  που  το  LXDE  desktop  ΔΕΝ  λειτουργεί  καθόλου.  Το  Gnome δεν  έχει  κανένα πρόβλημα  , το  ίδιο  &  το  IceWM .   Έχεις  βάλει  τα  απολύτως  βασικά απ'  ό,τι  είδα ,  ο  Firefox  θα  ήταν καλό να  υπήρχε.  Γενικά ,  ένα  χρήσιμο  Gnome-Suse  που  χωρά  σε  μόλις  ~400 ΜB  ,   όμως  δοκίμασέ το  και  ο ίδιος ,  το  LXDE είναι  τελείως  off . 
        Ξαναφτιάξε  το  από  την  αρχή  &   βγάλε  ΟΛΑ  τα  ελληνικά  ,  απο το  τερματικό ,  κράτησε  μόνο  τη  δυνατότητα  να  μπορεί  να  γράψει  &  greek  ,  γιατί  αλλιώς  είναι  πολύ  δύσχρηστο  να  ζητάει  το  ''συνθηματικό''   στο  τερματικό   από τα  εληνικά  &   να  απαντάμε  με  ναί  &  όχι ,  πραγματικά  πολύ  εκνευριστικό.  Στο  τερματικό  μόνο  τα english έχουν  θέση ,  ΟΛΑ  τα  άλλα  είναι  για τα  σκουπίδια.  Συνέχισέ  το  , γιατί  τα  καταφέρνεις  &  μπράβο  σου ! ! 

Nαι το έκανα για να μπορείς να αλλάζεις desktop και το lxde  οτι δεν παίζει το έχω δει !Το Saurak OSX είναι ολοκληρομένο γιατί ασχοληθήκα !στο LXDE το είχα δει και από την Entreprise δεν έπαιζε όμως το xfce έπαιζε μια χαρά! 

Τώρα φτιάχνω pdf για το saurak οπού θα βοηθήσει τους αρχάριους να τα βγάλουν πέρα!