27 Αυγουστου 2007/12:30μ.μ: Δειτε τον Αρη

Constantinos | Κυρ, 01/13/2008 - 23:22 | 1' | 2

Εκτος & αν εχετε βρει καποιο τροπο, να ειστε...εδω το 2287, οποτε & θα επεναληφθει, ΜΗ ΧΑΣΕΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ την παραπανω ημερομηνια να ριξετε μια ματια στον ουρανο!

-Ο Αρης θα φαινεται ολοκαθαρα & η Γη θα μοιαζει σα να εχει δυο φεγγαρια!!!

-Οπου & να βρισκεστε εκεινη τη νυχτα, κοιταξτε το. Θα προκειται για κατι μοναδικο σιγουρα!

Aν, εντω μεταξυ θελετε να μαθετε κατι παραπανω για τον Αρη, ριξτε μια ματια στο AstroVox

pc: Please, ας αποφυγετε σχολια για...πολυκατοικιες, κλπ.Αν θελετε να σχολιασετε/συμπληρωσετε κατι ας ειναι ΜΟΝΟ για αυτο το πραγματικα μοναδικο φαινομενο!! constantinos2007-7-10 16:0:11

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Καλησπέρα σε όλους!!!Να συστηθώ. Ex- Win user (user απλός είπαμε ετσι;) που ανακάλυψα το Linux τον τελευταίο μήνα και έχω πάθει τρελή πόρωση ψάχνοντάς το (μου θυμίζει τις εποχές που πρωτοπάλευα να μάθω το DOS) .Τέλος πάντων, στο προκείμενο τώρα.Φίλε Κωνσταντίνε νομίζω οτι την πάτησες. Δεν υπάρχει περίπτωση ποτέ, να δούμε τον ¶ρη απο τη Γή μας στο ίδιο μέγεθος με το φεγγάρι (τουλάχιστον με γυμνό μάτι). Είναι απλά θέμα αναλογιών και απόστασης. Έχω την εντύπωση οτι την πληροφορία μάλλον την πήρες απο κάποιο (spam;;;) mail, αφού παρόμοια mails έχουν σταλθεί και το 2003, 2004, 2005 και 2006!!!Για περισσότερες πληροφορίες, και debunking του παραπάνω μύθου από κάποιον ειδικό στο χώρο, ρίχτε μια ματιά εδώ (αναφέρεται στο mass - mail του 2003, αλλά τα επιχειρήματά του ισχύουν): Badastronomy Πάντως αν κάνω λάθος (άνθρωπος γαρ. . .) θα ήθελα πολύ να μου πείς απο που πήρες την πληροφορία για να το ψάξω λιγάκι παραπάνω.

constantinos2007-7-15 21:41:28

και φετος???
χεχε την πατησες επειδη φετος ολοι εχουν παλαβωσει. περυσι το ειπαν μεχρι και οι τηλεορασεις (ετσι για να καταλαβει ο κοσμος ποσο αξιοπιστες ειναι οι ειδησεις της τηλεορασης), και φετος ξεσαλωσανε να το στελνουν οι παντες δεξια κι αριστερα...