Επιτέλους,εβαλα linux!!

thanos | Κυρ, 01/13/2008 - 23:22 | 1' | 5

  Επιτέλους έβαλα και εγώ linux μετά από τόσες αποτυχυμένες προσπάθειες.Συγκεκριμένα έβαλα το ubuntu αλλά όχι μέσα από cd αλλά από μια διαδικασία εγκατάστασης που άρχισε μέσα από τα win και ολοκληρώθηκε με μία μόνο επανεκκίνηση.Στην ουσία δεν έκανα τίποτα απλώς εγκαταστάθηκε μόνο του.Το μόνο τώρα που πρέπει να κάνω είναι να  αφιερώσω λίγο χρόνο για να το μάθω και να εγκαταστήσω το μόντεμ ώστε να έχω ίντερνετ και από το linux...........

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Αντε μπράβο! Καλωσήλθες και γρήγορα με Internet...

thanos]   Επιτέλους έβαλα και εγώ linux μετά από τόσες αποτυχυμένες προσπάθειες.Συγκεκριμένα έβαλα το ubuntu Το μόνο τώρα που πρέπει να κάνω είναι να αφιερώσω λίγο χρόνο για να το μάθω και να εγκαταστήσω το μόντεμ ώστε να έχω ίντερνετ και από το linux...........

Xαιρομαι που τα καταφερες τελικα,Θανο.

thanos] αλλά όχι μέσα από cd αλλά από μια διαδικασία εγκατάστασης που άρχισε μέσα από τα win και ολοκληρώθηκε με μία μόνο επανεκκίνηση.Στην ουσία δεν έκανα τίποτα απλώς εγκαταστάθηκε μόνο του.

Ωπα, με μπερδεξες!!! μεσα απο τα windows???ΠΩΣ??? Η επανεκινηση,κλπ, που λες, με κανουν να αποκλειω virtual machine.

Αρα??? constantinos2007-6-29 11:21:35

  Πράγματι αυτότς ο τρόπος μου έλυσε τα χέρια μιας και δεν γινόνταν αλλιώς είπα να δοκιμάσω και αυτό και ότι γίνει.Για την ακρίβεια το πρόγραμμα σου ρωτάει το partition που θες να κανει ποια έκδοση του ubuntu σου ζητάει κωδικό και username και μετά απλώς κατεβαίνει η διανομή.Μετά με μια επανεκκίνηση αρχίζει η εγκατάσταση και τέλος έχεις το ubuntu.Στην ουσία είναι ένας installer του ubuntu που ξεκινά μέσα από τα win.

Οκ καταλαβα , πως εκανες την εγκατασταση. Απλα ετσι οπως εγραψες αυτο το "μεσα απο τα win με αποσυντονισε εντελως.

Βalsam καλως ηρθες & εσυ. Τα προβληματα ειναι για να λυνονται. Φυσικα με ενα router, θα ησυχασεις. Δες στο Hardware & οτι απορια εχεις με το ubuntu η οποια διανομη βαλεις, κανε τις ερωτησεις σου στο αναλογο forum, βεβαια