Τι...τυπος????

Constantinos | Κυρ, 01/13/2008 - 23:22 | 2' | 4

Κυκλοφορει ευρεως στο web :

Γυναίκα INTERNET: γυναίκα με αργή και δύσκολη πρόσβαση.

Γυναίκα SERVER: γυναίκα πάντα απασχολημένη όταν τη χρειάζεσαι.

Γυναίκα WINDOWS: όλοι παραδέχονται ότι δεν λειτουργεί καλά αλλά δεν μπορούν να κάνουν χωρίς αυτή.(Προξενιο με το ζορι!!)

Γυναίκα D.O.S.: όλοι την έχουν χρησιμοποιήσει έστω και μία φορά, αλλά κανείς δεν την θέλει πια.

Γυναίκα E-MAIL: τα 9 στα 10 από αυτά που σου λέει, είναι εντελώς άχρηστα.

Γυναίκα SCREENSAVER: αν και δε χρησιμεύει σε τίποτα, είναι διασκεδαστική.

Γυναίκα HARD-DISK: θυμάται τα πάντα ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

Γυναίκα MOUSE: λειτουργεί μόνο αν τη χτυπάς και την κακομεταχειρίζεσαι.

Γυναίκα PASSWORD: νομίζεις πως είσαι ο μόνος που τη γνωρίζει, παρ όλο που την γνωρίζει κι ο άλλος μισός πληθυσμός.

Γυναίκα VIRUS: γνωστή και ως σύζυγος, έρχεται εκεί που δεν την περιμένεις, εγκαθίσταται και καταναλώνει όλα τα αποθέματα. Αν επιχειρήσεις να την απεγκαταστήσεις, αναγκαστικά θα χάσεις κάποια αρχεία, αν δεν προσπαθήσεις θα χάσεις τα πάντα...

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Επειδή τα σεξιστικά σε ένα φόρουμ δεν πρέπει να μένουν αναπάντητα, όχι μόνο λόγω political correctness, ορίστε η πληρωμένη απάντηση, με την ευγενική χορηγία της bezalel που δεν προλαβαίνει να το στείλει τώρα:

bezalel]

Aνδρας WINDOWS

Νομίζει ότι σου ανοίγει παράθυρο στο κόσμο κι ότι διευρύνει τους ορίζοντές σου.

Aνδρας POWERPOINT

Ασχολείται διαρκώς με παρουσιάσεις της εταιρίας που είναι στέλεχος και είναι διαρκώς σε meeting.

Aνδρας EXCEL

Έχει στην τσέπη του στυλό σε όλα τα χρώματα και σου σπάει τα νεύρα με την τάξη του.

Ανδρας WORD

Είναι συγγραφέας, ποιητής, σε γεμίζει μελιστάλαχτα μηνύματα και νομίζει ότι αρέσουν σε όλες.

Ανδρας RΑΜ

Η μνήμη του δεν είναι ποτέ αρκετή.

Ανδρας HARD DISC

Είδος προς εξαφάνιση.

Ανδρας MOUSE
Ισχυρίζεται ότι μαζί του κάνεις σωστές επιλογές. Αν
έχει φωτοκύτταρο, είναι πολύ ανεξάρτητος, αλλά χωρίς ένα χέρι να τον
καθοδηγεί, είναι άχρηστος. Ασε δε που αν τον ανεβάσεις λίγο, χάνει τη
γη κάτω από τα πόδια του και δεν κάνει τίποτα.

Ανδρας ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ

Είναι τόσο προβλέψιμος που τον κάνεις ότι θέλεις.

Ανδρας CHAT

Έχει χαμηλή αυτοεκτίμηση, διαλέγει τα πιο χαζά nicknames και πιστεύει ότι έτσι θα βγάλει γκόμενα.

Ανδρας ISDN

Παίζει σε πολλά ταμπλό."

dimitris2007-6-27 15:31:4

bezalel] Νομίζω ότι είμαι γυναίκα Windows Server...

Δεν εχω αποψη για το συγκεκριμενο.. τυπο, ειχα παντα μια (καρμικη, δεν εξηγειται αλλιως ) σε γυναικες screen saver & e-mail. & φυσικα οι περισσοτερες ηταν & hard disk!!!

-Παντως νομιζω οτι ειμαι σε κατηγορια που δεν υπαρχει στο αντιστοιχο στους αντρες: win mondem!!!

. Δε ρυθμιζεται με τιποτα & χειαζεται να περασουν καποιοι μηνες για να βγουν οι...drivers!!!

Eλπιζω,να μη περαβιαζουμε καμια ....πατεντα με τα παραπανω,ε???