προγραμμα για εξαγωγη μη ολοκληρωμενου rar αρχειου

ulver | Πέμ, 11/04/2010 - 18:43 | 1' | 8

ξερει κανεις φιλος καμια εφαρμογη για εξαγωγη περιεχομενου απο rar  το οποιο δεν εχει ολοκληρωθει?

ποιο συγκεκριμενα το αρχειο αποτελειται απο 30 κομματια(part1,part2 κτλ),εγω θελω να κανω extract μονο απο

συγκεκριμενα part,μπορω η πρεπει να κατεβασω και τα 30 ωστε να παρω αυτα που με ενδιαφερουν?

Tags
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

φιλε μου  ειναι απλο.  εχεις το unrar , rar , 7zip  , unrar - free , εγκατεστημενα. ( οποιο σε βολευει) κατεβαζει το π.χ. arxeio.part25.rar  αρκει να μην ειναι συνεχεια  του προγουμενου στο rar. τι εννοω? π.χ. ταινια.

κάνεις μαι μετονομασια σε  arxeio.rar  και καθαρισες το χω ξανακανει...

«Η καλύτερη κυβέρνηση είναι εκείνη, όπου ο λαός υπακούει στους άρχοντες και οι άρχοντες στους νόμους.»

hellaspc1]

φιλε μου  ειναι απλο.  εχεις το unrar , rar , 7zip  , unrar - free , εγκατεστημενα. ( οποιο σε βολευει) κατεβαζει το π.χ. arxeio.part25.rar  αρκει να μην ειναι συνεχεια  του προγουμενου στο rar. τι εννοω? π.χ. ταινια.

 

Δυστηχως ειναι συνεχεια του προηγουμενου!εκει εχω κολλησει και εγω

 

I'm never gonna work another day in my life
The gods told me to relax

http://killingtimegr.blogspot.com

Κι εμένα θα μ' ενδιέφερε κάτι τετοιο, αλλά μάλλον δεν παίζει λύση! :(

-------------------------------------------------------------------------------------

Ναι, τεχνικά ακούγεται λίγο αδύνατον, αν κ δεν γνωρίζω τις λεπτομέρειες του τρόπου με τον οποίο συμπιέζει κ χωρίζει σε αρχεία το RAR, οπότε μη το δέσετε κ κόμπο...

-- gnu_labis

Το Linux ΔΕΝ είναι Windows!!!

ωραια.. αν υποθεσουμε  οτι ειναι στο κομματι που μας ενδιαφερει  π.χ. στο part8 , 9   και δεκα, αν  μετονομασουμε το 8 σε 1 το 9 σε 2 και το 9 σε 3 δεν θα πιασει?? πιστευω πως ναι . 

για υποθετωντας οτι εθναθ ταινια σε κομματια  avi1  και avi2  αν στο part 8 ( χωρητικοτητας 200 ΜΒ ενωνεται το avi1  70 Μβ kai avi2  130 ) τοτε πιστευω να γινεται  απλα δεν θα φαινεται καθολου  το avi1....

«Η καλύτερη κυβέρνηση είναι εκείνη, όπου ο λαός υπακούει στους άρχοντες και οι άρχοντες στους νόμους.»

Δύο λόγοι πού σκέφτηκα για τους οποίους μπορεί να μη δουλέψει (κ πάλι απλώς μαντεύω, όπως είπα δεν ξέρω τις λεπτομέρειες του RAR):

1) Γιατί μόνο το πρώτο (ή το τελευταίο) αρχείο στη σειρά, περιέχει όλες τις πληροφορίες για το τί είναι πού (κάτι σαν περιεχόμενα ας πούμε). Αν εσύ έχεις μόνο κάποια ενδιάμεσα τμήματα, είναι απλώς άχρηστα.

2) Γιατί ο αλγόριθμος της συμπίεσης είναι τέτοιος που ο μόνος τρόπος να ανακατασκευάσεις την πληροφορία είναι να έχεις όλα τα bytes του συμπιεσμένου, αλλιώς η σημασία τους είναι διφορούμενη. Αυτό είναι πολύ κλασσικό σε αλγόριθμους υψηλής συμπίεσης, κ το RAR ανήκει σίγουρα σε αυτή την κατηγορία.

Κ πάλι όμως, "μια δοκιμή θα σας πείσει". Ποτέ δεν ξέρεις...

-- gnu_labis

Το Linux ΔΕΝ είναι Windows!!!

NAME
unrar - extract files from rar archives

SYNOPSIS
unrar [- -] archive [files...] [path...]

DESCRIPTION
This manual page documents briefly the unrar command.
This manual page was written for the Debian GNU/Linux distribution
because the original program does not have a manual page.
Commands and options described here are as of unrar 2.02.

OPTIONS
After the program name comes a command and then optional switches with
dashes before them. A summary of commands is included below. For a
complete description, run unrar without options.

e Extract files to current directory.

l List archive content.

p Print file to stdout.

t Test archive files.

v Verbosely list archive.

x Extract files with full path.

SWITCHES
NOTE: Every switch must be separated by a whitespace. You cannot put
them together.

-av- Disable AV check.

-c- Disable comments show.

-f Freshen files.

-kb Keep broken extracted files.

-ierr Send all messages to stderr.

-inul Disable all messages.

-o+ Overwrite existing files.

-o- Do not overwrite existing files.

-p
Set password.

-p- Do not query password.

-r Recurse subdirectories.

-u Update files.

-v List all volumes.

-x
Exclude specified file.

-x@
Exclude files in specified list file.

-x@ Read file names to exclude from stdin.

-y Assume Yes on all queries.

AUTHOR
This manual page was written by Petr Cech according
to "unrar -h" for the Debian GNU/Linux system (but may be used by oth?
ers).

«Η καλύτερη κυβέρνηση είναι εκείνη, όπου ο λαός υπακούει στους άρχοντες και οι άρχοντες στους νόμους.»