Chat room

Diablw | Σάβ, 09/25/2010 - 00:58 | 1' | 32

Λοιπόοοοοον...

Ειναι μια ιδεα που μου ηρθε τελειως ξαφνικα

Αν και ξερω πως δεν ειναι ευκολο και θα κλεισει το site για λιγο πιστευω
πως χρειαζομαστε ενα chat room για τα θεματα που δεν αξιζουν ολοκληρο topic
αλλα και για οπιαδηποτε κουβεντα σχετικα με το πιγκουινακι και οχι
(πολλα διασημα site εχουν.ζηλευω :P )

Οποιος συμφωνει να γραψει "Εγω συμφωνω" η κατι τετοιο

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Απλα σκεψου οτι, αν δινονται λυσεις απο καποιο chat room, IRC, κλπ, μετα αν καποιος αλλος εχει το ιδιο προβλημα, απορια,

δεν θα μπορεσει να γνωριζει τη λυση, σε σχεση με το να υπαρχει ενα θεμα στο forum με αυτο! :)

Δεν πιστεύω ότι τα chats εξυπηρετούν κάτι παραπάνω από ανούσιες κουβεντούλες και ίσως λύσεις πανικού πελαγωμένων users! Δεν τα παρακολουθώ και δεν τα θεωρώ ιδιαίτερα χρήσιμα.

------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

 

Ίσως και να έχετε δίκιο.

Παρ όλα αυτά δεν το απαιτώ.

Μία ιδέα πέταξα.

Μα δεν σε κατηγόρησε κανείς! Απλά υπάρχουν πολλά κανάλια συζητήσεων, σχεδόν για όλες τις διανομές, που κάνουν την δουλειά που λες εσύ. Ένα ακόμα και μάλιστα γενικής φύσεως, δεν θα εξυπηρετούσε κάτι επί πλέον. :)

------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

Την υπογραφή πώς την βάζουμε (είχα δοκιμάσει αλλά μου την έβαζε στην αρχή του σχολίου)
1.Να ένα παράδειγμα
2.Είναι πραγματική απορία δν το έκανα επίτηδες :P

2ο offtopic.

Oι χρηστες είναι 4114 οπότε πως γινεται να έχω δει μονο 10-15 διαφορετικά άτομα να μου απαντάνε στις απορίες μου?

Μετράει και τους διεγραμένους/αυτούς που γράφτηκαν μόνο για να κάνου 1 ερώτηση ;

 

 είμαστε λίγοι και καλοί ....

 

οι υπόλοιποι κάπου θα ξεχαστήκανε να βλέπουνε μπάλα ...

 

 

Κοίτα εγώ καλός δεν είμαι αλλά σε 5 μέρες με την ασχετοσύνη μου πήρα 120 πόντους ;)

Και μάλλον δεν είμαι ο μόνος άσχετος γιατι οι ερωτήσεις μου ανεβάζουν views πολύ γρήγορα και της απαντάνε πολύ αργά(γιατί αυτοί που ξέρουν είναι λίγοι) :P

αυτό με τους πόντους δεν το κατάλαβα ....

ρωτάς για να μάθεις ή για να μαζέψεις πόντους...?

 

εννοείται χωρίς καμία διάθεση να κρίνω το οτιδήποτε...

Ωχ! Μήπως λέγεται και bratsos; :o

------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

ippokratis]

Ωχ! Μήπως λέγεται και bratsos; :o

------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

 

 

 

δεν θα στο κρύψω ότι μου πέρασε από το μυαλό , αλλά επειδή είμαι καλος άνθρωπος  , είπα να μην το πω ...

Θα το καταλαβαίναμε απο την γραμματική του και από το συντακτικό του, οποτε μην στεναχωριεστε. 

Όσο για το chat, δεν έχω άποψη, αλλά κάτι παρόμοιο με αυτό θα βρείς στα αντίστοιχα irc της κάθε διανομής.

 

~~~~~~~~~~~~~

Κάποιο παιδί με έμμονες ιδέες που είχε αναστήσει όλα τα πεθαμένα θέματα (από 1-3 χρόνια!) προκειμένου να παίρνει πόντους.

------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

ippokratis]

Κάποιο παιδί με έμμονες ιδέες που είχε αναστήσει όλα τα πεθαμένα θέματα (από 1-3 χρόνια!) προκειμένου να παίρνει πόντους.

------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

 

 

δεν μπορούμε βέβαια να ξεχάσουμε και το γεγονός ότι ρώτησε και από που μπορεί να αγοράσει πόντους ....

 

 

Οχι ρε παιδιά και έτσι... :(
μου ήρθε σαν ιδέα για να μην χρειάζεται τώρα ας πούμε να περιμένουμε ο ένας τον άλλο να δει το νέο σχόλιο και μέτα να απάντησει ;)

Μην λέτε βλακείες

Μην το παίρνεις προσωπικά, απλά είδανε ποστ με αναφορά σε πόντους και φρικάρανε. Πάντως μην φαντάζεσαι πως θα άλλαζαν και πολλά , γιατί άν κάποιος δεν είναι τώρα ον , ούτε εκεί θα είναι λογικά. Επίσης , μπορεί να φαίνεται ον και αν έχει πάει για καφέ και το πισι να είναι ανοιχτό ή απλά να έχει άλλες δουλειές.

 

~~~~~~~~~~~

Πάντως τους πόντους τους ανέφερα αυτοσαρκαστικά

Πολλοί ποντοι στην αρχή = πολλές απορίες = λίγες γνώσεις

@Diablw μην μασάς σε πειράζουν τα καθάρματα :D
και όπως κατάλαβες οι πόντοι και ο αριθμός δημοσιεύσεων δεν παίζουν κανένα ρόλο. Συνέχισε εσύ να ρωτάς
:)
<- http://oliveoil.homedns.org ->

Oρίστε και ένα καλό παιδί(ο θεός να σε κάνει :P) που σέβεται τους αγνοούντες :) (όχι αγνοούμενους ;) )

 

(Οφτοπικ) κανας admin μπαίνει ποτέ ?

Έχω στείλει πμ στον δημήτρη μπας και μου αλάξει τον τίτλο και ακόμα να πάρω απάντηση

 

g.b]ρώτησε και από που μπορεί να αγοράσει πόντους ....

Αληθεια.... απο μπορουμε να αγορασουμε αυτους τους.... ποντους??

Diablw]

(Οφτοπικ) κανας admin μπαίνει ποτέ ?

Έχω στείλει πμ στον δημήτρη μπας και μου αλάξει τον τίτλο και ακόμα να πάρω απάντηση

 

τους admins του έχουμε κάνει ban και δεν μπαίνουν...
ποιον τίτλο;
ίσως μπορεί κάποιος mod να τον αλλάξει αλλά θα χάσεις 10 πόντους :D
<- http://oliveoil.homedns.org ->

πόντοι παντού πόντοι ....

 

λοιπόν θέλω τώρα 4.000 πόντους έτσι για τους κάνω φιγούρα .... 

Ωχ! Η bratsίτιδα κόλλησε κι άλλους!! :P

------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

Γιατί δεν μου τον στείλατε να του πουλήσω εγώ μωρέ μερικούς πόντους. 35 ευρουδάκια τον πόντο θα χρέωνα.

~~~~~~~~~~~~~~~

 

 

Μόνο; Κοτζάμ πόντοι είναι αυτοί! :o

------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

vagrale13]Αληθεια.... απο μπορουμε να αγορασουμε αυτους τους.... ποντους??

 

Ορίστε η πηγή, αλλά προσοχή: Μην το μαρτυρήσεις σε κανέναν!

 

- Open the source HAL.

- Right away Dave!

Άντε να κάνω κι εγώ κανά ποστ χωρίς ουσία να πάρω κανά πόντο...Όχι τίποτα άλλο, έχασα κι έναν πρόσφατα στο καλσόν μου και λέω να τον αναπληρώσω...

************************

www.postokano.gr