Google Buzz

Constantinos | Τρί, 02/09/2010 - 23:39 | 2' | 4

Σα να μου φαινεται πως πρεπει ν' ανοιξουμε ξεχωριστο section για τη Google & οχι μονο να μαζεψουμε ολα τα παληα ποστς, μα & για ολα τα επομενα που θα γινουν, καθως φαινεται θα μας απασχολησει & παλι αρκετα το επομενο διαστημα.

Εν μεσω λοιπον της διαμαχης της -για τους δικους της λογους- με τη Κινεζικη κυβερνηση, συνεχιζει ν' απλωνεται παντου.
μετα λοιπον τον browser, το λειτουργικο συστημα, τη γλωσσα προγραμματισμου, την εξαγορα του Gizmo (προκαλωντας το αντιπαλο δεος στο Skype),το κινητο τηλεφωνο, ηρθε & η ωρα να γινει & λιγο social.

Σα να λεμε λιγο Facebook με Twiter.

Oπως θα καταλαβατε λοιπον,με  αυτη η νεα υπηρεσια που θα ονομαζεται: Google Buzz, θα μπορειτε να μοιραζεστε με τους φιλους φωτογραφιες, νεα, βιντεο, να εχετε το status σας & αρκετα ακομη. Ολ' αυτα με τον ιδιο ακριβως τροπο που γινεται & στα υπολοιπα social sites, ακομα & εν κινηση (απο κινητο π.χ)

Αυτη η υπηρεσια θα παρεχεται μεσω του Gmail & το προσεχες διαστημα θα ειναι ανοιχτη για ολους.

Εν τω μεταξυ μπορειτε να δειτε περισσοτερα στο ιδιο το site της Google: Google Buzz

Exoυν βγαλει μαλιστα & ενα βιντεακι, που δειχνει πως δουλευει:

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=yi50KlsCBio

 

Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Ενδιαφερον μεν αλλα εγω ακομη στο Gmail μου δεν βρηκα εικονιδιο buzz,αντε να το δουμε...

 

You may say I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will be as one

Α, τι καλά, οι ...σοκολάτες Google πότε κυκλοφορούν;

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

Μετά τα κουλουράκια βουτύρου!

Το Buzz ενεργοποιήθηκε στον Gmail μου. Δεν το ξεσκόνισα ακόμα αλλά δεν φαίνεται και άσχημο…

----------------------------------------------------------

My HomePage :)

Kαλά ε.. Δεν σας το είπα!! Τις προάλλες που έφτιαχνα γίγαντες στον φούρνο και δεν είχα μαϊντανό έβαλα λίγο Google και το φαί έγινε... μούρλια!
Να δοκιμάσετε και λίγη Google και με παγάκια.. Μου είπαν ότι πάει με όλα!

*******

Η άλλη μου επιλογή, είναι ο υπόλοιπος κόσμος.