Ο παππούς του Forum

nikolaosx1 | Σάβ, 02/02/2008 - 12:50 | 1' | 13

Δεν λέω, με κολακεύει αφάνταστα, αλλά ρε παιδιά είναι και κακό για το…προφίλ μου.

 

Το να είμαι μέλος του φόρουμ 38 έτη 5 εβδομάδες (1970-01-01) μου δίνει ένα πρεστίζ δεν λέω, αλλά πόσο χρονών ήμουν τότε; 2 ετών; και σε τι υπολογιστή δούλευα; Στους υπολογιστές του Galactica;

(Αν και δεν θα μου κακοφαινόταν καθόλου!!!)

Φόρουμ
Tags
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Βασικά, είναι αστείο. Όλοι οι παλιοί χρήστες του forum ξεχωρίζουν από αυτήν την ημερομηνία.

και καλα εσυ που ησουν και 2 ετων...........εγω που ημουν -15 και ο μπαμπας μου 9?
αυτο κυριοι ειναι το παθος μας με το φορουμ.

Παλιώσαμε!!! Τώρα δεν ξέρω γιατί έγινε αυτό. Πάντως η πρωτοχρονιά του 70 είναι σημαδιακή για τους υπολογιστές!

βρε μην παραπονιεστε... Ισα ισα που θα μπορειτε να δειχνετε στους νεοφωτιστους το membership σας και να τους λετε: "κοιτα ποσο παλαιουρας ειμαι στο φορουμ - οχι παιζουμε" :)

BTW, αυτο εγινε γιατι οταν μεταφεραμε τα accounts επρεπε να φτιαξουμε php script που να αλλαζει την μορφη της ημερομηνιας απο HH-MM-EE σε EE-MM-HH (που δεχεται το νεο συστημα) - και ειπαμε ας το αφησουμε ετσι για να ξεχωριζουμε καπως και τους "παλιους". Βασικα βαριομασταν δηλαδη... :) Αντε τωρα μαθατε ολη την τρομερη αληθεια. Τα υπολοιπα στο επομενο τευχος. :P

ναι αλλα ξαφνικα εχω μια τρομερη επιθυμια να μαθω που ημουν και τι εκανα εκεινη την ημερα.
Μαλλον ο μπαμπας μου θα μου ειχε παρει το πρωτο μου τρενακι(πρωτοχρονια βλεπετε), εγω θα ημουν σκυμενος απο πανω του και θα το εσπρωχνα με το μικρο μου χερακι, κανοντας "τσουφ-τσουφ, τσουφ-τσουφ".....

Αααααχ! τι μου θυμιζετε ρε παιδια!!

the hamster's is out there

Εγώ πάντως ήθελα έναν τρόπο που να αποδεικνύει ότι παλιώνω στο linux. Τhanks guys.(απο το suse 9 παιδεύομαι...)

Νικόλαος

Εγώ πάντως έχω τρέλα με τη δεκαετία του '70 οπότε με φτιάξατε αγρίως!!!

(Χα, χα, χα!! Τόση τρέλα μόνο λινουξάδες θα μπορούσαν να κουβαλάνε!!!)

"Όταν βλέπεις τον πιγκουίνο, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις": ΒΑΖΕΙΣ LINUX!

Εντάξει, φωνή λαού, οργή θεού που έλεγε και η γιαγιά μου.

Ας γίνουμε όλοι παιδιά των λουλουδιών και εγγόνια του Tux. :) ;)

Χαχα καλό από το Peace,chill out και έτσι στο πίνω μπάφους και παίζω pro...Το '70 υπήρχε linux ???

Εσείς μπορείτε να λέτε πόσο παλιοί είστε στο forum αλλά σίγουρα θα είμαι ο νεότεροσ χρήστης του διαδικτύου

Date of Birth
28 Ιαν 2008

:)

"Choose your weapon time to play... Forget about the second day.... Choose you weapon time to go"

nikolaosx1]"Το '70 υπήρχε linux ???"
Όχι αλλά υπήρχε το UNIX. :)

Και ΟΧΙ η MS!!

constantinos]

nikolaosx1]"Το '70 υπήρχε linux ???"
Όχι αλλά υπήρχε το UNIX. :)

Και ΟΧΙ η MS!!

Στη δεκαετια του 70 ξεκινησε και η microsoft φτιαχνοντας κυριως εναν basic interpreter. Αργοτερα "δανειζομενη" χαρακτηριστικα του cp/m (μεσω ενος qdos) ανεπτυξε το dos του ΙΒΜ pc.

Τα ιδια μυαλα κουβαλουσε και τοτε οπως αποδεικνυεται απο μια διασημη επιστολη του Bill Gates σχετικα με τα πνευματικα δικαιωματα του λογισμικου.