Voyager 12.04 +adobe flash player

linuxboi | Πέμ, 12/27/2012 - 17:02 | 1' | 7

Δεν μπορώ να δω βιντεάκια στον firefox,έχω εγκαταστήσει τον adobe flash player κι όταν
ξεκινάω να τρέξω ένα βίντεο πχ στο youtube ο firefox κολλάει... Χρησιμοποιώ την διανομή
Voyager 12.04 από το dvd του περιοδικού...

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Δεν ξερω φιλε, οταν ειχα βαλει για λιγο την εκδοση 12.04 σε 64bit θυμαμε οτι εγκατεστησα τον adobe flash player ανοιγωντας τον firefox. Το ειχε στα αγαπημενα διπλα απ την επισημη σελιδα voyager, και ελεγε adobe flash player.
Παραπανω δεν γνωριζω λυπαμε. Ακομα δες ανοιγοντας ενα βιντεο στο youtube αν σου βγαλει ενημερωση για να εγκαταστησης τον adobe μεσα απο εκει. Αυτο θα το δεις μολις επιλεξης να ανοιξης ενα οποιοδηποτε βιντεο (το οποιο φυσικα δεν μπορει να ανοιξη.) Λογικα θα το εχεις δοκιμαση αυτο!
Μηπως εννοεις οτι ανοιγη το βιντεο αλλα κολαει (οπως και ο firefox) η το βιντεο δεν ανοιγη καθολου;

'Ετσι ακριβώς τον εγκατέστησα κι εγώ,ανοίγωντας τον firefox και πατώντας το εικονίδιο του adobe flash player.
Το βίντεο ανοίγει αλλά δεν προλαβαίνει να παίξει καν...

Δες με τις ενημερωσης λογισμικου μηπως σου βγαλει καμια ενημερωση και στρωση μονο του.
Εγω στη θεση σου θα ξαναεκανα εγκατασταση απ την αρχη. Αλλα θα εβαζα 12.10 οπως εχω και τωρα.
Με dvd η usb εκανες την εγκατασταση; Δεν ξερω αν αλλαζει σ' αυτο κατι, αλλα ρωταω εντελως πληροφοριακα.
Αν τελικα καταληξεις στη νεα εγκατασταση, δοκιμασε να μην επιλεξης την ελληνικη γλωσσα απ την αρχη. Καντο μετα (μεσα.) Εγκατεστησε τις ενημερωσεις, και μετα αν θες γυρνας στα ελληνικα.

Δεν νομίζω ότι η επανάληψη της εγκατάστασης θα λύσει αυτό το θέμα...Εγκατάσταση έκανα από το dvd του περιοδικού μας...

το προβλημα το αντιμετοπισα χρεισιμοποιοντας τους ιδιοταγεις οδηγους της καρτας γραφικων.

καμμια φορα δεν επαιζε σε πολλους μεσω FF βιντεακια του youytube.  και
σε μενα δηλαδη. Δοκιμασε  πριν ξεκινησεις  να δεις βιντεο μέσω opera 
chomium  chrome  και γενικα με αλλο φυλλομετρητή. διαφορετικά
δοκίμασε πρώτα αυτό  και αφου κατεβασεις την έκδοση 64bit  apt ,  εγκατέστησε την .  και ξαναδοκιμασε να δεις βιντεακια.   .   αν δεν παιξει δες και δοκιμασε αυτό
πες μας αν ολα ειναι εντάξει.

Εγκατέστησα την έκδοση 12.10 και λύθηκε το πρόβλημα...Πριν το κάνω αυτό είχα δοκιμάσει και με τον Chromium και με τον Chrome χωρίς αποτέλεσμα...