ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΣΤΟ LUBUNTU

panosk11971 | Παρ, 08/10/2012 - 10:56 | 1' | 6
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΓΡΑΦΩ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ
ΣΤΟ FORUM. ΕΧΩ ΤΟ LUBUNTU 12.04 ΣΤΟ LAPTOP (ΑΠΟ ΤΗΝ 11.10 ΕΚΔΟΣΗ ΕΚΑΝΑ
ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΩΝ). ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΜΟΥ
ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ


GPG error: http://ppa.launchpad.net
precise Release: Οι παρακάτω υπογραφές δεν ήταν δυνατόν να επαληθευτούν
επειδή δεν ήταν διαθέσιμο το δημόσιο κλειδί: NO_PUBKEY
A6DCF7707EBC211FΑποτυχία ανάκτησης του http://ppa.launchpad.net/lucid-bleed/pp ... ce/Sources 404 Not Found
Αποτυχία ανάκτησης του http://ppa.launchpad.net/lucid-bleed/pp ... 6/Packages 404 Not Found
Some index files failed to download. They have been ignored, or old ones used instead.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
panosk11971
babeTUX
babeTUX
 
Δημοσιεύσεις: 0
Εγγραφή: 03 Αύγ 2012, 09:39
Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

δοκίμασε λίγο στο τερματικό

gpg --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv A6DCF7707EBC211F

gpg --export --armor A6DCF7707EBC211F | sudo apt-key add -

Όταν κάνεις αναβάθμηση έκδοσης από μια παλιά σε νέα έχεις πυθανότητα 20% να μην έχεις προβλήματα !Πάντα μια νέα εγκατάσταση είναι καλήτερη!Το Lubuntu 12.04 είναι LTS δήλαδη θα υποστηρίζετε για 5 χρόνια,άρα δεν χρειάζεται να κάνεις αναβάθμηση στην 12.10,13.04,13.10(η 14.04 θα είναι LTS !Όποτε βγαίνει μια νέα LTS τότε κάνει καλήτερα Format !Η εκδόσεις που δεν είναι LTS υποστηρίζονται για 1 χρόνο!

@dimitris linuxos  συγνώμη αλλα  θα επέμβω μην εχουμε παρανοησεις.Το lubuntu 12.04 ,σε αντιθεση με την υπολοιπη οικογενεια, ΔΕΝ ειναι LTS.Oσο για την αναβάθμιση αν δεις  στο φορουμ του ubuntu στην ψηφοφορια απο τα 31 ατομα που αναβαθμίσαν τα 18 δεν ειχαν κανένα προβλημα τα 8 μικρα προβληματα που ελυσαν ευκολα κ τα 5 πολλα προβληματα.Προσωπικα  εχω αναβαθμισει απειρες φορες σε κανονικες εκδοσεις σε αλφα κ βετα κ  την συστήνω την αναβάθμιση.Συνισταται να αφαιρειτε αποθετηρια  που εχετε βάλει εσεις πριν αναβαθμισετε.Μου ετυχε να υπαρξει θέμα οταν αναβαθμιζα σε δοκιμαστικες εκδοσεις αλλα οχι σε κανονικες.Τώρα για το αρχικο ερωτημα δεν ξερω τι να πω

Στην αναβάθμηση έχω δει πως όποτε αποτυχαίνει  δεν είχα 24άρα γραμμή !

 Φταίει δεν φταίει πιστεύω πως η καθαρή εγκατάσταση είναι καλήτερη!

Το Lubuntu  δεν βγαίνει σε LTS ?  Δηλαδή κάθε 6(περίπου) μήνες πρέπει να βάζουμε την νέα έκδοση?

:( τελικά & το Xfce καλό είναι αν &  είναι πιο βαρύ !

@dimitis linuxos  αναβαθμίζω με 2αρα γραμμη κ παντα μου πετυχαινει.Δεν ξερω τι δεν σου βγαινει.Δεν λεω καλη κ σιγουρη η καθαρη εγκατασταση.Το Lubuntu δεν ειναι LTS κ αν κ μου αρεσει εχει μικροελλειψεις κ μικροατελειες.Μπορεις να βαλεις το xubuntu 12.04 LTS κ με την εντολη sudo apt-get install lubuntu-desktop να το εχεις κ αυτο μαζί κ να διαλεγεις που θα μπεις

Τα γνωρίζω αυτά,άλλα ποιος ο λόγος να τρέχεις τόσα πρεριβάλλοντα?Το σύστημα βαραίνει.Πριν 1,5 μήνες περίπου είχα Ubuntu 11.10 & το αναβάθμησα σε 12.04 και είχα μεγάλα προβλήματα!

Πολλά χρόνια πριν είχε ο πατέρας μου ubuntu 8.10 & πήγε να το κάνει 9.04 & δούλεψε με μικρά προβλήματα!Όταν κυκλοφόρησε η 9.10 την κάναμε & δεν είχαμε κανένα πρόβλημα & μόλις το κάναμε 10.04 ΠΑΕΙ!