θελω να σβησω τα ubuntu και να βαλλω τα windows αλλα χωρις cd drive

stavroskarvariotis | Σάβ, 04/21/2012 - 16:25 | 1' | 4

θελω να σβησω τα ubuntu και να βαλλω τα  windows. αλλα ο φορητος δεν εχει cd drive.θελω να μου πειτε πως μπορω να βαλω τα windows se usb flash επειδη με το linux δεν εχω καμια απολυτως γνωση.εχω τα windows στο σκληρο απο το διαδικτυο αγορασμενα σε μορφη iso.
Η' πολυ απλα πειτε μου πως μπορω να τρεξω την εγκατασταση.δηλ το αρχειο set up tou iso.

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: 3 (ψήφοι: 1)

Σχόλια

http://www.webupd8.org/2010/10/create-bootable-windows-7-usb-drive.html

Εξηγει την απλη διαδικασια με τη χρηση του UNetbootin.

κατεβαζεις το unetbootin ειτε σε win  ειτε σε λινουξ και το τρεχεις . το μονο που πρεπει να προσεξεις
ειναι τη usb συσκευη που θα  χρησιμοποιησεις. ( μην ειναι δηλαδη σκληρος δισκος και τον χαλασεις)
αυτο ειναι για εγκαταστση λινουξ στον υπολογιστη σου. δεν ξερω αν γινεται λογω κλειδωματος των win σε φλασακι ( το αναποδο δηλαδη) λόγω του οτι ετσι θα το ετρεχαν σε πολλους υπολογιστες και θα εχανε χρηματα η MS  απο τις αδειες χρησης.
το μονο πραγμα που μου ερχετε στο μυαλο ειναι δημιουργια  backup  για να μπορεις να το εγκατασησεις ξανα  ( υποτιθεται οτι  εχεις γνησιο αντιγραφο)

ο τίτλος είναι μαχαίρι στην πληγή ....

σε φόρουμ για λίνουξ ζητείται βοήθεια για <<σβήσιμο>> λίνουξ και εγκατάσταση windows ...

τα μυνήματα είναι ενθαρρυντικά ...

υ.γ εύχομαι να βρήκες λύση.