παιχιδια και πορτ 1935 πως το ανοιγω?

mitsakos2310 | Τρί, 09/13/2011 - 10:59 | 1' | 6

kaλημερα θα ηθελα να σε ρωτησω σχετικα με τα ports.μου εστειλαν απαντηση οτι ο υπολογιστης μου μπλοκάρει το το πορτ 1935 και να το ανοιξω.Ελα ντε που δεν ξερω το πως.Θα μπορουσες να βοηθησεις?Δουλευω με τον chromioum sta ubuntu 11,4
Ευχαριστω παρα πολυ 

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)

Σχόλια

Είναι ενεργοποιημένο το Firewall στο Ubuntu; Ίσως πρέπει να ανοίξεις port στο router σου.

και στα δυο η απαντηση ειναι πως και που το βλεπω στο ρουτερ δεν ειναι ανοιχτο οσο ειδα

Άνοιξε το port στο router και λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Αν θυμάμαι καλά στο Ubuntu το firewall είναι απενεργοποιημένο απο default. Δώσε και ένα sudo ufw status στο τερματικό να δεις τι σου βγάζει.

στο τερματικο μου διχνει οτι ειναι απενεργοπιημενο.ο ρουτερ ειναι της cyta  και εκει το firewallειναι  off και δε βλεπω πουθενα να μπορω να βαλω το πορτ εγω αλλη ιδεα παιδια?
 

Συνδέθηκες με το interface του router; Πώς ξέρεις ότι είναι απενεργοποιημένο. Ρυθμίσεις για port forwarding δεν υπάρχουν στο router;

ναι μπηκα στο ρουτερ της cyta και ειδα οτι ειναι απενεργοποιημενο και οχι δεν υπαρχουν ρυθμισεις για port forwarding στορουτερ ( einai ena mavro pireli)