Aptosid-xfce-i686-Κήρες. Πώς μπορώ να φτιάξω ένα live cd με αναβαθμισμένο πυρήνα;

nks_7 | Κυρ, 01/23/2011 - 17:13 | 2'

 Γειά χαρά σε όλους!

Ακολουθώντας τις οδηγίες από αυτό το link: http://linuxfonts.narod.ru/aptosid-2010-03-remastering-how-to.html
έχω φτιάξει διάφορα live cd στα μέτρα μου, αφαιρώ, προσθέτω, αναβαθμίζω κ.λ.π.Όταν όμως χρειαστεί να κάνω α-
ναβάθμιση πυρήνα τότε αρχίζουν τα δύσκολα.Τι έχω κάνει μέχρι τώρα χωρίς επιτυχία:
Μετά από dist-upgrade αφαίρεσα τον παλιό πυρήνα, αποσυμπίεσα το αρχείο initrd.img του νέου πυρήνα, πρόσθεσα
το script fll από το παλιό initrd0.686, συμπίεσα και μετονόμασα σε initrd0.686 και τελικά το έβαλα στη θέση /boot/initrd0.686. Για το vmlinuz απλά μετονόμασα το vmlinuz-2.6.37* σε vmlinuz0.686 και το αντέγραψα σε /boot/vmlinuz0.686.
Όλα αυτά όπως είπα χωρίς επίτυχία. Εάν υπάρχει κάποιος τρόπος για να χρησιμοποιήσω το νέο πυρήνα θα σας ήμουν υπόχρεος να τον ακούσω! Επίσης αν υπάρχει από κάπου να κατεβάσω το initrd0.686 για τον αντίστοιχο πυρήνα ακόμα καλύτερα!

Τα μηνύματα λάθους που παίρνω όταν πάω να τρέξω το iso είναι can't open /scripts/fll, kernel panic κ.λ.π

Ευχαριστώ πολύ, Νίκος

Φόρουμ
Δώσε αστέρια!

MO: (ψήφοι: 0)